Якою є роль вагнерівців під Бахмутом — думка військового експерта

Якою є роль вагнерівців під Бахмутом — думка військового експерта

Якою є роль вагнерівців під Бахмутом — думка військового експерта
. Українські військові під Бахмутом, Донецька область, Україна, неділя, 20 листопада 2022 р. Фото: АР

Південніше Бахмута є невелике просування російських окупаційних військ. Завдяки підготовленій обороні українські військові стримують наступ та завдають великих втрат окупантам.

Про це в ефірі Суспільного повідомив професор Академії Сухопутних військ Андрій Харук.

На цьому напрямку у складі армії РФ воюють вагнерівці.

"Бо зараз саме “вагнерівці” головну роль відіграють під Бахмутом, південніше самого міста. Але тут про якесь суттєве просування говорити складно, оскільки все-таки оборона підготовлена, позиції наших військ там надійно укріплені. По суті ворогу доводиться пробиватися ціною надзвичайно великих втрат", — розказав Харук.

Штурмові дії локальних ділянок росіяни намагаються проводити великими групами від батальйону до роти. Але через брак досвічених офіцерів їм це не вдається.

"Тут простежується ще одна проблема окупантів - це брак офіцерів, здатних спланувати, скоординувати дії великих груп. На тактичному рівні найнижчої ланки — взвод, рота — вони керувати ще можуть. А на рівні батальйон, бригада є певний провал в командній ланці аж до рівня наступного вищого — дивізія, армія. Це сприяє нашій обороні і дозволяє локалізувати такі просування. Хоча кладуть величезні зусилля “вагнерівці”, регулярні ЗС РФ для того, щоби витиснути нас з районів Бахмута та Авдіївки", — зауважив він.

Також Харук розказав, що північна частина Луганщини зі степами та маленькою кількістю населених пунктів не придатна для оборони. Саме через це окупанти тут будують лінію оборони у вигляді бетонних пірамід — так звану лінію Вагнера.

"Ризикну припустити, що ця лінія оборони не є надто міцною, і цей район стане основним районом докладати сили для нашого командування, для наших військ, коли ситуація стане сприятливою для наступу. Тобто встановлення досить стійких мінусових температур, що дозволить зробити прохідними ґрунтові дороги", — розказав він.

Що відомо

  • Українські військові продовжують звільняти населені пункти Луганщини. Вони знаходяться недалеко від Кремінної
  • Протягом 5 грудня російські війська активно застосовували авіацію на Донеччині та продовжували наступальні дії на Авдіївському та Бахмутському напрямках.

Читайте також

"Обіцяєш взяти Київ за три дні, а потім пʼять місяців не можеш взяти Бахмут" — Череватий

Україна може роками стримувати наступ армії РФ під Бахмутом — Купер

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок