Голова Краматорської МВА пояснив, чому вартість проїзду у громадському транспорті вища, ніж в інших містах

Голова Краматорської МВА пояснив, чому вартість проїзду у громадському транспорті вища, ніж в інших містах

Голова Краматорської МВА пояснив, чому вартість проїзду у громадському транспорті вища, ніж в інших містах
. Фото: КП "Краматорське трамвайно-тролейбусне управління" КТТУ

15 листопада у Краматорську відновлюють роботу низки автобусних маршрутів та є зміни у роботі тролейбусних маршрутів. Також у місті скасували безплатний проїзд. Тепер вартість проїзду в автобусі коштує 20 гривень, а у тролейбусі — 12 гривень. До повномасштабного російського вторгнення в Україну вартість проїзду в краматорскому автобусі складала 10 гривень, а у тролейбусі — 8 гривень.

Голова Краматорської МВА Олександр Гончаренко розповів, що у місті майже дев'ять місяців курсували безоплатні комунальні тролейбуси.

"Ми підлаштовували тролейбуси під запити селищ, вибудовували маршрути під гуманітарні дні та евакуацію. Враховували, де ще була робота виробництв – давали транспорт туди. Автобуси було запущено на евакуацію. Все безплатно. Місто платило за це. Покривалися витрати на обслуговування, електроенергію, амортизацію, зарплати водіїв та колективів", — розказав Гончаренко.

За словами голови МВА, зараз ціна на пальне на 20-30% вищі, ніж в інших регіонах України, ціни на електроенергію зросли. Пасажиропотік у громадському транспорті низький, відсоткова частина пільговик/не пільговик — 80% до 20%.

"Місцева влада не вказує постачальнику, які ціни йому встановлювати в найближчих містах до лінії бойових дій. Заводи не працюють. Економіка у місті стоїть. Доходу немає, ресурс на покриття безкоштовного проїзду вичерпано за цей час", — каже голова МВА.

За його словами, зараз немає технічної можливості запустити весь автопарк. 14 листопада ухвалили рішення додати також маршрут 7-а.

Що відомо

  • За даними міської ради Краматорська, краматорськом курсуватимуть наступні автобусні маршрути: № 2, 4, 5б, 6, 7, 7а, 8, 11, 14, 14а, 16, 18, 19, 21, 29 - вартість проїзду 20 грн. Тролейбуси працюватимуть на маршрутах № 2, 6, 7а, 10, 33б, а ціна разового проїзду становитиме 12 грн. Увесь громадський транспорт працюватиме у "звичайному режимі" й права пільговиків на безоплатний проїзд зберігаються.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок