Росіяни будуть у пастці. Генерал Ходжес спрогнозував швидке звільнення Маріуполя

Росіяни будуть у пастці. Генерал Ходжес спрогнозував швидке звільнення Маріуполя

Росіяни будуть у пастці. Генерал Ходжес спрогнозував швидке звільнення Маріуполя
. Бен Ходжес, колишній командувач армії США у Європі, AP Photo/Mindaugas Kulbis

Українські захисники можуть деокупувати захоплені території, серед яких і Маріуполь Донецької області, вже до кінця року, вважає генерал армії США Бен Ходжес. На його думку, в Маріуполі російські військові опиняться у пастці.

Оцінку ситуації на фронті колишній командувач Сухопутних сил США у Європі генерал-лейтенант Бен Ходжес зробив в інтерв’ю "Радіо Свобода".

На питання щодо боїв поблизу Бахмуту, де останні тижні точаться найбільш запеклі бої, американський відповів: " Я думаю, що результат операцій на сході вже неминучий. Україна досягла незворотного імпульсу".

Ходжес, аналізуючи ситуацію на фронті, розділив контранступ Сил оборони України на праве крило (Херсонський напрямок) та ліве — операція у східних регіонах. "Ліве крило контрнаступу — це операція, яка спустилася з Харкова, зараз є біля Донецька і рухається на Маріуполь", — пояснив генерал.

Саме ця операція ЗСУ, на його думку, призведе до визволення Маріуполя. Він вважає, що росіянам не вистачить мотивації та ресурсів утримувати окуповане навесні місто.

"Згадайте, коли росіяни атакували Маріуполь, які були обставини? Це були українські воїни, які захищали Батьківщину. Вони були звідти. І тому у вас є воля до боротьби, моральний фактор, якщо хочете, рішучість солдатів, які захищають свій дім. Будь-які російські війська, які є в Маріуполі, нічого не захищають. Ніхто з них не захоче бути там. Вони побачать, що опинилися в пастці спиною до Азовського моря, а це зовсім інший збіг обставин", — пояснив свою думку генерал Ходжес.

Він також зазначив, що росіяни мають проблеми із логістикою.

"Більшість їхнього обладнання найвищої якості була знищена або недоступна через те, що їхня логістична система настільки виснажена", — зауважив він.

Бен Ходжес вважає, що східний та південний наступ призведуть до звільнення Криму до літа: "Обидва ці крила сходяться до Криму. І коли вони (українські військові — ред.) наближатимуться все ближче й ближче, вони зможуть застосувати HIMARS та інші засоби високоточного ударів великої дальності для ураження російських цілей у Криму.

І як тільки вони почнуть застосовувати високоточну зброю по російських авіабазах і пунктах зберігання чи матеріально-технічного забезпечення та військово-морських об’єктах у Криму, то я думаю, що Крим стає непридатним для оборони росіян. І саме тому, я вважаю, Україна звільнить Крим до літа".

Що відомо

  • У звіті за 7 листопада Міноборони Великої Британі з посиланнями на дані британської розвідки повідомило, що Росія почала будівництво оборонних споруд навколо окупованого Маріуполя. Для цього два заводи виготовляють бетонні піраміди — протитанкові споруди, відомі як “зуби дракона”. За даними розвідників, так звані “зуби дракона”, ймовірно, встановлені між Маріуполем і селом Нікольське і від півночі Маріуполя до села Старий Крим. ЗБританська розвідка зауважила, що Маріуполь є частиною російського “наземного мосту” з Росії до Криму, ключової логістичної лінії.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок