Жодної тихої хвилини, бої кожен день і кожну ніч. На Бахмутському напрямку фронту — одному з найзапекліших на Сході — українські військові звикли, як самі кажуть, тримати темп. На які хитрощі вдаються росіяни і як українські бійці відбивають атаки — репортаж Суспільного з передової.
Осінь, передова на Донеччині, десь між Бахмутом і Авдіївкою. Фронтовими стежками йде Максим.
Хлопцеві 27 років, він народився у День захисника, святкував цьогоріч на передовій зі зброєю в руках. Для ворога, каже, має чималий арсенал.

Демонструє американський підствольний гранатомет. Набої для нього він жартома називає: вітаннячко.
Потім показує ще один — кулемет, вироблений у Німеччині.
"Аналог його — це МG 42 часів Другої світової війни. Німці його тільки трішки модернізували. Вбивча дальність — до двох кілометрів. Машинка не марно називається “циркуляркою Гітлера”. У нього — від 800 до 1000 пострілів", — розповідає Максим.

"Бої кожен день, кожну ніч. Доводиться звикати й тримати один і той самий темп. Вночі, коли ми не бачимо їх пересувань на великій дистанції, вони підлазять ближче і вже стрілецькою зброєю працюють. Напружують, у нас це називається "кошмарять", — розповідає військовослужбовець ЗСУ Олексій.

Щоб безпечно спостерігати за ворогом вночі, бійці змайстрували спеціальний пристрій.
"Наші кулібіни придумали саморобний пристрій. Чіпляється сюди тепловізійний приціл, девайс виставляється в ту бійницю, синхронізується з планшетом. Хтось сидить тут, спостерігає за планшетом. І так ми скрито оглядаємо підходи до нашого пункту, для того, щоб не маячить головою у бійниці й не ризикувати зловити кулю", — демонструє пристрій Максим.

Українські захисники уважно стежать за новими хитрощами противника. Кажуть, зосередженість потрібна максимальна.
"Вони використовують дрони розвідувальні з певною системою скидання. Дуже підступна штука. Можуть скидати з дронів гранати. Як із самого дрона виходить граната не чутно. Вже чуємо факт вибуху на місцевості. Максимум, як можна зорієнтуватись на цей дрон, — це звук дзижчання гвинтів", — пояснює Олексій.
Читайте також
"Завзятість та азарт в очах": гвардієць Денис Нохрін про бої за Луганщину та звільнення Донеччини
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram