Газ на Донеччині. Які міста підключать першими і коли "Донецькоблгаз" почне нараховувати платню за розподіл

Газ на Донеччині. Які міста підключать першими і коли "Донецькоблгаз" почне нараховувати платню за розподіл

Газ на Донеччині. Які міста підключать першими і коли "Донецькоблгаз" почне нараховувати платню за розподіл
. Газрозподільчий пункт, Костянтинівка Донецької обл. Фото: Суспільне Донбас

У містах Донеччини триває поетапний запуск газу в мережі: Краматорськ, Слов’янськ — труби вже заповнені. У Костянтинівці роботи ще тривають, на черзі — Покровськ, повідомив Суспільному голова правління "Донецькоблгаз" Вадим Батій.

"Газовики нині у "безпечних" містах наповнюють мережі, продувають ГРП для того, щоб вже поточного тижня увімкнути до газу критичну інфраструктуру. Якщо дозволять силовики, спеціалісти завтра виїдуть на обстеження газопроводу у Святогірськ", — каже Вадим Батій.

"Донецькоблгаз" вже отримав 34 тисячі заявок від населення. Для тих, хто живе в приватних будинках, цей запуск газу нічим не відрізнятиметься від попередніх років: потрібно пустити фахівців компанії, щоб вони перевірили газові мережі. Навіть, якщо люди готуючись до зими, самостійно переобладнали котел на вугілля – від них не вимагатимуть негайного узгодження, пообіцяв голова правління "Донецькоблгазу".

"Співробітники складуть акт, для того, щоб розуміти, яка загальна ситуація. Переробляти терміново проєкти людей ніхто не змушуватиме. Вони зафіксують такий факт і роз’яснять, коли і як це можна буде зробити", — пояснив керівник облгазу.

Як тільки газ "піде" по трубах, за його розподіл нараховуватимуть плату. На сьогодні населення області заборгувало підприємству 100 мільйонів гривень.

"Якщо людина виїхала, а є підведений газ, і ми його розподіляємо, то вона має цю послугу сплачувати. Перекриття крана не є приводом для несплати. Для того, щоб нарахування не відбувалося від споживача має бути заява, а труба фізично відрізана. І зараз, після запуску, нарахування буде здійснюватися навіть тим, хто газ не бере", — пояснив він.

Що відомо

  • 12 жовтня "Донецькоблгаз" почав поетапний пуск природного газу в розподільчі мережі та всім споживачам.
  • 23 травня АТ "Донецькоблгаз" через пошкодження магістрального газоводу припинив постачання газу споживачам Краматорської громади.

Читайте також

Донецькоблгаз починає подавати газ. Як діяти споживачам

У "Донецькоблгазі" розповіли, в яких населених пунктах буде газ

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок