Є інформація, що полонені оборонці "Азовсталі" перебувають на території Донеччини — Данілов

Є інформація, що полонені оборонці "Азовсталі" перебувають на території Донеччини — Данілов

Є інформація, що полонені оборонці "Азовсталі" перебувають на території Донеччини — Данілов
. "Азовсталь" 2 травня, фото: батальйон "Азов"

Є інформація, що полонені оборонці "Азовсталі" перебувають на території Донецької області. Про це під час телемарафону повідомив секретар РНБО Олексій Данілов.

"Наголошую: кількість людей це не 100 і не 200 людей, це набагато більше. І тому сказати, що всі там перебувають, ми наразі остаточно не можемо. Ми точно можемо сказати, що переважна більшість, може і всі, перебувають на території Донецької області", — додав Данілов.

За словами Данілова, у процесі звільнення оборонців бере участь не тільки наша країна, а й міжнародні інституції.

"У процесі головне не нашкодити. Будемо чекати, щоб ті домовленості, які є, обов’язково були виконані, і всі хлопці і дівчата, які сьогодні в полоні у росіян, які пройшли Маріуполь і нетільки, обов’язково повернулися живими і здоровими. Наголошую: головне зараз — не зробити зайвих кроків, щоб агресор не звинуватив нас у зриві тих чи інших речей, — підкреслив Данілов.

Що відомо

  • 6 червня президент Володимир Зеленський повідомив, що після боїв за Маріуполь у російському полоні опинились понад 2,5 тисячі українських бійців із заводу "Азовсталь".
  • 4 червня міністр внутрішніх справ Денис Монастирський заявив, що українські розвідники підтримують зв’язок із полоненими бійцями полку "Азов".
  • 16 травня після трьох місяців оборони Маріуполя командир "Азову" Денис Прокопенко у зверненні повідомив, що наказ вищого військового командування для збереження життів особового складу виконали.
  • Після цього заступниця міністра оборони України Ганна Маляр повідомила, що поранених військових з "Азовсталі" у Маріуполі евакуювали в лікарню Новоазовська на території самоназваної "ДНР". Туди доставили 53 важкопоранених бійців. Ще 211 — евакуювали через гуманітарний коридор в окуповану Оленівку. Їх планують повернути на підконтрольну Україні територію за процедурою обміну.
  • У Росії заявили, що можуть визнати "Азов" терористичною організацією. Вивезених з "Азовсталі" військових хочуть допитати. Згодом повідомлялось, що бійці "Азову" нібито не підлягають обміну. Водночас у Міноборони України назвали заяви РФ щодо військових з "Азовсталі" внутрішньою пропагандою.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram та Viber

На початок