У Маріуполі окупанти готуються зносити зруйновані будинки, а людей переселяти

У Маріуполі окупанти готуються зносити зруйновані будинки, а людей переселяти

У Маріуполі окупанти готуються зносити зруйновані будинки, а людей переселяти
. Маріуполь квітень 2022 року. Фото: Маріупольська міська рада

Російська окупаційна адміністрація готується зносити будинки, що були зруйновані під час обстрілів Маріуполя, а людей із вцілілих квартир переселяти.

Про це повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

Протягом останніх двох днів бригади МНС РФ разом з російськими військовими обстежують житлові будинки. Людей, що мешкають у вцілілих квартирах, попереджають про переселення.

"Людей літнього віку планують компактно розселити у приміщенні гуртожитків по проспекту Будівельників, а в їх квартири буде заселено людей, задіяних на роботах в порту, заводі Ілліча та розборі завалів. Дають два тижні на пошук житла, якщо немає згоди на переселення", — повідомив він.

Власників будинків, які планують зносити, окупанти виселяють просто на вулицю.

"На питання де жити відповідають, що то не справа окупаційної влади. Таким чином окупанти втілюють одночасно два сценарії — примусу до депортації в Росію та примусу до роботи для людей, працездатного віку", — зазначив Андрющенко.

Що відомо

  • Російські окупанти почали вивозити з Маріуполя дітей, які під час війни втратили або загубили батьків.
  • 24 травня з Маріуполя до фільтраційного пункту в с. Безіменне Новоазовського району окупанти вивезли 346 маріупольців, зокрема 24 дитини.
  • З Маріуполя до фільтраційного табору 21 травня було депортовано 313 людей, зокрема 55 дітей
  • Понад 30 тисяч маріупольців військові Росії примусово депортували до РФ.  Про це розповів начальник Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко.
  • Голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко повідомив, що за час війни у Маріуполі загинули від 20 до 22 тисяч людей. Мер Маріуполя Вадим Бойченко повідомив, що інфраструктура міста внаслідок боїв пошкоджена на 90%. При цьому 40% Маріуполя не підлягає відновленню.
  • Російські окупанти нарощують темпи вивезення чоловіків з розбомбленого Маріуполя до фільтраційних таборів. Наразі за приблизними даними у таких таборах в Безіменному та Козацькому Новоазовського району Донецької області перебувають майже 4 тисячі чоловіків. Про це повідомила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram та Viber

На початок