У Дніпрі маріупольці, які з початком війни виїхали зі свого міста, організували фонд допомоги переселенцям. 25 волонтерів роздають продукти, гігієнічні засоби, постільну білизну, дитяче харчування.
Майже місяць у Дніпрі працює пункт видачі гуманітарної допомоги.
"Сиділи у підвалі два тижні. Стало страшно і виїхали. Як тільки завершиться війна, хочемо додому, будемо відбудовувати самі. Нам нібито і не багато потрібно. Просто приїхали у тому, у чому були", – розповідає переселенка Наталя Гурченко, яка три тижні тому виїхала з Сєвєродонецька.
А Людмила разом з родиною евакуювалися з Великої Новосілки Донецької області. Їхали на власному авто. Зараз поселилася у гуртожитку одного з навчальних закладів міста. Також приїхали за гуманітарною допомогою до волонтерів.
"Ми почали турбуватися після того, як почали чути поруч сильні вибухи. Не було вже води, світла у нас. Ми їхали все не знаючи, куди ми будемо їхати. Просто у такий момент, що у нас були сильні емоції й нам було тяжко. Нас прийняли дуже добре, досі нам приємно на душі й набагато легше морально у тому плані, що нас підтримують", – каже переселенка Людмила.
Священнослужитель Роман – один з організаторів гуманітарного фонду, який допомагає переселенцям. Сам виїхав з Маріуполя з першого дня війни, 24 лютого. Каже, гуманітарну допомогу людям збирають по знайомих та активістах.
"Організували пункт видачі гуманітарної допомоги людям, біженцям з Маріуполя і тих міст, які постраждали й страждають від обстрілів. Набори продуктові, гігієна жіноча, памперси, мило, шампунь. Ми навіть декілька машин легкових завантажили в Маріуполь, це просто випадково люди брали допомогу і кажуть ми їдемо за родичами. Знаємо, що вони доїхали, вони роздали допомогу", – говорить член фонду "Доброго ранку, ми з Маріуполя" Роман Перетятько.
Всього у фонді працює 25 волонтерів. Більшість із них - маріупольці. Роман каже, за неповний місяць роботи допомогу від них отримали понад 25 тисяч людей.