У Соледарському спортивному комплексі досі не розпочався опалювальний сезон. Приміщення басейну обігрівають за допомогою електрогенераторів. У спортзалі діти займаються у шапках та рукавицях, повідомляє кореспондентка Суспільного.
Температура повітря у спортзалі комплексу – 2 градуси тепла. Юні волейболісти тренуються тут у шапках, рукавицях та жилетках.
"Температуру ви самі бачили, 2 градуси. По-перше, це травмонебезпечно, діти пальці вже забивають, у рукавичках ми займаємося", — каже тренерка із волейболу Світлана Опришкова.
Холодно і в тренажерному залі спорткомплексу та в роздягальні басейну. 14-річна Вероніка Коржова — майстер спорту із плавання, каже готується до паралімпіади й не може переривати тренування.
"Дитина відвідує двічі на день тренування, о 6 ранку й о 4 вечора, прийшла каже холодно. На вулиці холодно, у приміщенні ще холодніше", — говорить мати дітей, які займаються плаванням Ольга Франчакова.
Спорткомплекс, який є єдиною базою для школярів та дорослих Соледарської громади, не опалюється. За словами завідувача спортивних споруд підприємства "Артемсіль" Андрія Луцика, наразі гріють тільки воду у басейні та за допомогою електрогенераторів обігрівають приміщення.
"Температура повітря в басейні 20 градусів, води – 27. Підтримується у нас калориферами, чисто електрикою і плюс підігрів басейну у нас йде газ. Дозволили нам топити басейн, душеві кабінки газом. Десь близько 260 кубів у нас йде за добу", — розповів Андрій Луцик.
Спорткомплекс знаходиться у власності державного підприємства "Артемсіль". Як повідомив Суспільному голова профспілки ДП "Артемсіль" Андрій Попов, причина того, що немає опалення — ціна на газ.
"Ціна 32 гривні за один кубометр дуже важка для підприємства і ми з жахом думаємо, що буде в січні. У січні ціни прийшли рівно вдвічі дорожче, один кубометр газу оцінено для підприємства 64 гривні", — поділився Андрій Попов.
За його словами, газ для спорткомплексу постачають не за ціною для соціальних об’єктів, а за тарифом для підприємств. На думку Андрія Попова цю проблему необхідно вирішувати на рівні держави.
"Вирішити цю проблему спільно з постачальником газу, спільно з федераціями різними спортивними, спорткомітетом, олімпійським комітетом. Щоб на рівні держави цю проблему вирішити та не задавити тарифами", — наголосив Андрій Попов.
Що відомо
- Щоб обігріти спорткомплекс, потрібно від 500 до 700 кубів газу у день. Минулого року газ постачали за ціною 8 гривень за кубометр.
- Наразі підприємство "Артемсіль" звернулося до Нафтогазу із проханням переглянути тариф для спорткомплексу.