На Донеччині, за допомогою нового обладнання, безкоштовно лікують зір

На Донеччині, за допомогою нового обладнання, безкоштовно лікують зір

Доповнено
На Донеччині, за допомогою нового обладнання, безкоштовно лікують зір
. У Краматорську, за допомогою нового обладнання, лікують зір, фото: Суспільне Донбас

У Краматорську розпочали робити операції із заміни кришталика та лікувати складні травми ока. Проводять операції за допомогою нового ультразвукового обладнання та мікроскопа, повідомляє кореспондентка Суспільного.

Восени, в другій міській лікарні Краматорська, з’явилося нове офтальмологічне обладнання. Двічі на місяць, операції проводить лікар-офтальмолог з Харкова, який має відповідну кваліфікацію. Пацієнтів обслуговують з усієї області.

"Ми встановили спеціальний мікроскоп і спеціальну машину, для того, щоб проводити на базі офтальмологічного відділення другої лікарні всі типи операцій. Як при ускладнених формах катаракти — в найважчих ситуаціях, так і при захворюваннях сітківки, таких як відшарування сітківки, ускладнення цукрового діабету, посттравматичні стани", — розповів Суспільному лікар-офтальмолог, кандидат медичних наук Андрій Євтушенко.

Жителям Донеччини, за півтора місяця, зробили понад 30 таких операцій. З них 90% завершилися успішно, каже завідувач офтальмологічного відділення Сергій Тарасевич.

За словами Сергія Тарасевича, в лікарні встановили обладнання, якого на Донеччині раніше не було.

"Це обладнання дозволяє проводити операції як на кришталику, ... так і на сітківці ока. Воно настільки специфічне і дороге, що раніше лише в обласних містах, на зразок Одеси чи Києва можна було побачити його", — говорить Сергій Тарасевич.

Операції проводять безкоштовно, але додаткові матеріали має купити пацієнт, додав завідувач відділення.

Читайте також

Читайте усі новини Донбасу у Telegram та Viber

На початок