На сході України запрацювали мобільні клініки

На сході України запрацювали мобільні клініки

На сході України запрацювали мобільні клініки
. Фото: Pinterest (ілюстративне)

На Донбасі запрацювали мобільні клініки. У липні в Авдіївці у Донецькій області та у Попаснянському районі Луганської області розпочали роботу мобільні клініки, які проводять обстеження, надають медичні послуги та виявляють приховані випадки домашнього та гендерно зумовленого насильства.

Про це повідомляє Фонд Народонаселення ООН в Україні.

"Кожна мобільна клініка складається з лікаря сімейної медицини, лікаря-гінеколога, медичної сестри та водія. Клініки забезпечені наборами для гінекологічного обстеження, портативними електрокардіографами, приладами для ультразвукового дослідження, обладнанням для вимірювання артеріального тиску тощо", - йдеться у повідомленні.

Додають, що мобільні клініки безкоштовно проводять скринінг-огляд зазначеними лікарями-фахівцями, включаючи УЗД дослідження, кольпоскопію, цитологічне дослідження з подальшим аналізом матеріалів. Результати досліджень надаватимуться медичним закладам територіальних громад.

Як розповіли у фонді, для забезпечення ефективної роботи під час пандемії COVID-19 кожна команда має необхідні індивідуальні засоби захисту та дезінфектанти, яких потребує порядок роботи під час карантину.

Графік виїздів мобільних клінік тут.

Що відомо

  • У 2020 році мобільні клініки надали медичну допомогу понад 8 000 людям на сході України.
  • UNFPA Україна забезпечує роботу мобільних клінік у співпраці з Департаментами охорони здоров’я Луганської та Донецької обласних державних адміністрацій, Благодійний Фонд "Здоров'я жінки і планування сім'ї". Проєкт здійснюється за фінансової підтримки уряду Великої Британії (British Embassy Kyiv).
На початок