У судномодельному гуртку, діти від 8 до 18 років, власноруч моделюють самохідні та радіокеровані кораблі, а також вітрильники. Заняття проходять у Маріупольському центрі науково-технічної творчості.
Вихованець судномодельного гуртка, 13-річний Захар Бабіч, показав Суспільному свою першу роботу.
"Це козацька чайка, ось, вона без мотора. Тобто там включається вентилятор, дує, і ось вона нібито пливе", — розповідає хлопець.
У судномодельному гуртку Захар займається третій рік. Наразі хлопець працює над створенням військового катеру.
"Під кришечкою, якщо її зняти, ось тут всі нутрощі корабля. Ще, ось це порожнина для радіоуправління, він ще на радіоуправлінні. Ось, це відсік для мотора, тут акумулятор", — пояснює Захар.
12-річний Мирон Козарь розповів Суспільному, що відвідує судномодельний гурток понад 2,5 роки.
"Я чемпіон області. Дві медалі: одна третє місце, одна 1-е. 1-е місце я зайняв на підводних човнах, пускали в "Екстрим парку", а третє місце я зайняв на електрокораблях, на прямоходках", — каже хлопець.
У гуртку займаються близько сотні дітей, віком від 8 до 18 років. Наймолодші спершу вчаться виготовляти моделі суден з паперу. 9-річний Владислав Корнієнко за 4 місяці занять змоделював 2 кораблі. Показав Суспільному, над чим працює зараз.
"Я спочатку зробив корпус, потім почав робити надбудову, потім пофарбував, потім щоглу зробив, потім зробив леєрне огородження", — пояснює хлопець.
Свої роботи діти випробовують в чотириметровому басейні. У судномодельному спорті судно має прямою лінією пройти певну відстань на швидкість.
Юні судномоделісти виготовляють деталі "з нуля". Користуються свердловим та токарним верстатами. Обробляють та з’єднують деталі з різних матеріалів, каже їхній керівник Георгій Лисих.
"Для виготовлення такої найпростішої модельки з 4-х частин, випилюється 4 деталі: вилична лінія, ось ця кільова і палуба. Після цього, ось, виходить воно склеюється в зборі. Тут ось забивається пінопластом", — говорить керівник судномодельного гуртка.
Після цього, каже Георгій, на форму одягають капрон.
"Після цього дитина пензликом наносить епоксидну смолу і виходить корпус", — пояснює фахівець.
У судномодельному спорті 5 категорій, каже Георгій: "Це моделі копії, швидкісні, яхти, стендові моделі, ось ми зараз стендовими займаємося моделями. Також вони поділяються на моделі копії військових кораблів, цивільних судів і підводних човнів".
Наразі в центрі влаштували виставку дитячих робіт. Тут представили й копії вітрильників, з якими учні виступають на змаганнях з судномодельного спорту.
Читайте нас у Telegram: усі новини Донбасу