Інклюзивний літературний конкурс імені Дмитра Ружевича стартував вдруге

Інклюзивний літературний конкурс імені Дмитра Ружевича стартував вдруге

Інклюзивний літературний конкурс імені Дмитра Ружевича стартував вдруге
. фото: Євгенія Пірог

Інклюзивний літературний конкурс імені Дмитра Ружевича оголосив прийом рукописів. Про це Суспільному розказала одна з організаторок конкурсу Євгенія Пірог.

Участь у конкурсі можуть взяти автори до 18 років з усіх регіонів України. Прийом робіт триватиме до 31 березня. Переможців оголосять 14 травня у Краматорську.

За словами організаторки конкурсу, це перший в Україні інклюзивний літературний конкурс, який популяризує читання. Його організували у 2019 році директорка "Видавництво 12" Олена Осмоловська при підтримці Донецької ОДА. Цього року до організації долучився також Український інститут книги.

До журі конкурсу цього року увійшли фахівці книжкової та соціальної сфер.

Інклюзивний літературний конкурс назвали на честь наймолодшого бібліотекаря України та рекордсмена Книги рекордів України Дмитра Ружевича.

Хлопець народився у селі Сергіївка на Донеччині. У дев'ятимісячному віці лікарі діагностували у хлопця спінальну атрофію Вердінга-Гофмана.

"Дмитро прожив коротке, але яскраве життя. Через важку хворобу хлопець був змушений пересуватися у кріслі колісному. Але це не завадило йому стати рекордсменом України як наймолодшому директору приватної бібліотеки", - розказала Євгенія Пірог.

Завдяки книгам та любові до читання Дмитро потоваришував з багатьма українськими письменниками та видавцями, побував на Книжковому арсеналі у Києві та відвідав музей Гарі Поттера у Великій Британії.

"Історія Дмитра Ружевича – це приклад наполегливості та незламності, приклад того, що у справжньої мрії немає інвалідності", - додала Євгенія.

У 2019 році до журі конкурсу надійшло 49 рукописів з усієї України. Переможцями стали 9-річна Аліса Єфімова з Дружківки, 14-річна Марія Ступак з Києва та 17-річний Данило Баджи з Маріуполя.

Переможці у якості нагороди отримали книжкові подарунки від українських видавництв, а за результатами конкурсу видали електронну збірку з творами учасників.

На початок