Понад 80% промислових об'єктів пошкоджених війною несуть небезпеку для довкілля

Понад 80% промислових об'єктів пошкоджених війною несуть небезпеку для довкілля

Понад 80% промислових об'єктів пошкоджених війною несуть небезпеку для довкілля
.

Понад 80% промислових об'єктів, які були пошкоджені внаслідок збройної агресії РФ, несуть екологічну небезпеку.

Про це повідомив керівник проєктів ОБСЄ в Україні Гернік Вілладсен на конференції "Зменшимо загрозу: екологічні та техногенні ризики на сході України".

"Затоплення шахт - один з найбільш серйозних наслідків, відсутність контролю за рівнем води у шахтах призвів до серйозного забруднення ґрунтовних та поверхневих вод і матиме довгострокові наслідки, наявна також проблема з утилізацією сміття", - сказав Гернік Вілладсен.

Також міжнародні експерти, які були присутні на конференції, наголосили на тому, що РФ показово ігнорує екологічні проблеми та дотримання екологічних норм на окупованих територіях Донеччини та Луганщини, а інформацію про екологічні загрози прирівнює до фейкових новин.

Перший заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ростислав Замлинський повідомив, що на окупованих територіях пошкоджені та зруйновані комунікації, зокрема це вплинуло на шахти, які почали затоплюватися. Частина з них не працюють, частина - має проблеми з водовідведенням. Ці затоплення вплинули на якість наземних вод.

Українська сторона поінформувала західних партнерів про те, що зверталася до МАГАТЕ щодо можливості формування групи експертів під їх егідою для моніторингу зберігання радіоактивних матеріалів на окупованих територіях. Але досі питання допуску експертів з боку країни-окупанта Росії та її проксі залишається відкритим.

Що відомо

  • Під час чергового засідання Тристоронньої контактної групи на рівні глав делегацій, яке проходило 17 лютого, в режимі відеоконференції. Очільник російської делегації у ТКГ Борис Гризлов не зміг відповісти на питання Глави української делегації Леоніда Кравчука щодо допуску інспекції МАГАТЕ на окуповані території".
  • Російські окупанти завершили затоплення об'єкта "Кліваж" в шахті "Юнком"ще 1 березня, радіоактивна вода зараз вже надходить в горизонти питної води.
  • Об'єкт "Кліваж" - підземний ядерний вибух потужністю 0,3 кт в тротиловому еквіваленті, який був здійснений 16 вересня 1979 на території Донецької області Української РСР на східному крилі шахти "Юнком" (місто Юнокомунарівськ, Єнакіївської міськради, ВО "Орджонікідзевугілля") на глибині 903 метрів.
На початок