У Маріуполі з 2019 року працює єдина у місті початкова школа. Тут навчається 245 дітей, з них 23 – діти з особливими освітніми потребами.
Діти у школі перебувають з восьмої ранку до шостої години вечора. Протягом дня діти навчаються, ходять на прогулянки на свіже повітря, займаються сортом, а у першокласників передбачений денний сон, а для всіх учнів – триразове харчування.
У коридорах школи розміщенні яскраві меблі та пуфи, замість звичного дзвоника лунає музика.
У школі є кімната для ароматерапії, сеанс якої триває пів години, раз на тиждень. У цей час діти дивляться мультфільми та п’ють чай.
Окремо у закладі облаштували кабінет для уроків фізкультури. Наразі практикують флорбол.
"Це як хокей тільки без льоду, з клюшками та м’ячем. Зараз вона найулюбленіша у всієї школи", - розказала вчителька фізкультури Катерина Худан.
Також учні займаються гімнастикою.
На відміну від загальноосвітніх шкіл, уроки в початковій розпочинаються з інтерактивних ігор.
"Саме головне, щоб дітям було цікаво. Ми придумуємо різні форми, які цікаві дітям, тому що просто сидіти за партою та просто писати не цікаво. Це повинна бути гра", - каже вчителька першого класу Валентина Кириченко.
У школі є форма – джинси та блакитні кофти. ЇЇ обирали шляхом голосування.
За словами заступниці директора Яни Батіної, у школі також працюють різноманітні гуртки, спортивні секції та творчі студії.
"Кожного року ми змінюємо набір цих секцій, дивимося на те, який попит, що цікавить дітей найбільше", - розказала Батіна.
В Україні триває реформа освіти. Школи планують поділені на три групи. Перша – початкова, де діти навчатимуться чотири роки. Друга – базова середня, яка називатиметься гімназією, тут діти навчатимуться п’ять років. Та профільна середня школа, що матиме статус ліцею академічного або професійного спрямування. Там навчання триватиме три роки