Перейти до основного змісту
"Холодильник повний був. Все викинули". Без електрики та інтернету: як виживають жителі прифронтового села на Донеччині

"Холодильник повний був. Все викинули". Без електрики та інтернету: як виживають жителі прифронтового села на Донеччині

Жителі сіл Софіївки та Миколайпілля, що у Дружківській громаді, живуть без електроенергії та зв'язку з початку травня. Відновлення поки неможливе, розповів Суспільне Донбас спеціаліст відділу розвитку територій Дружківської військової адміністрації Максим Воробйов, бо працівники ДТЕК через обстріли не можуть відремонтувати електромережі. У Софіївці не працює "пункт незламності" та закривається й останній магазин. Як живе прифронтове село Донецької області у таких умовах — у репортажі Суспільне Донбас.

Понад два тижні живуть у Софіївці, Дружківської громади без електропостачання, зв'язку та інтернету. Лінії електропередач перебили обстрілами російські війська.

"Що приготувала — поїла. Решту викинула. Коли вимкнули, холодильник повний був. Все викинули, все. Абсолютно все. Засолюй, не засолюй. Зараз, готуєш, трохи постояло. Погода така й усе. Не дай Боже таке", — ділиться жителька Софіївки Ірина.
Ірина Софіївка Донецька область
Ірина, Софіївка, Донецька область. Кадр з відео Суспільне Донбас

Що відбувається у країні та світі жінка не знає, бо немає змоги читати та слухати новини. Не може й зателефонувати дітям, які з Софіївки поїхали.

"Не зателефонувати ні дітям, ні мені не зателефонувати. Погано, я хвора та нікуди їхати. А у нас ні медсестри, нікого немає. Хапаю пігулки, які є і все, а що я більше?", — говорить жінка.

Пошкоджена обстрілами будівля Софіївка Донецька область 16 травня 2025 рік
Пошкоджена обстрілами будівля, Софіївка, Донецька область, 16 травня 2025 рік. Суспільне Донбас/Анастасія Галасюк

"Пункт незламності" Софіївка Донецька область 16 травня 2025 рік
"Пункт незламності", Софіївка, Донецька область, 16 травня 2025 рік. Суспільне Донбас/Анастасія Галасюк

"Пункт незламності" у селі закрили, як повідомили у Дружківській військовій адміністрації, через наближення лінії фронту.

"Нема генераторів у нас тут. Вчасно не купили, а зараз ціни — самі знаєте які. Виїжджати — поки ні. Я ж кажу: і фінансів немає їхати та й нікуди", — каже житель Софіївки Анатолій.

Місцевий Валерій розповідає, бензин для генератора закінчується.

"Бензин вже закінчується, а він дуже дорогий. Нам може б бензину б дали на генератор? По декілька годин на день вмикаємо, холодильник хоч трохи, морозилку ввімкнути, а м'ясо… Ось вчора порізав птицю — гусей. Зварили тушкованку з жінкою, це таке що не пропаде, у погребі ще прохолодно, щось туди кладемо. Викручаємось", — розповідає житель Софіївки Валерій.
Валерій Софіївка Донецька область 16 травня 2025 рік
Валерій, Софіївка, Донецька область. Кадр з відео Суспільне Донбас

Раз на місяць сюди приїжджає пересувне відділення Укрпошти. У селі залишився один магазин, та і його за кілька днів закриває, розповідає власниця. На камеру говорити не хоче, пояснює — боїться обстрілів, генератор заправляти бензином дорого та й люди виїжджають, купувати стали менше.

Софіївка Донецька область 16 травня 2025 рік
Софіївка, Донецька область, 16 травня 2025 рік. Кадр з відео Суспільне Донбас

Відновити електропостачання у Софіївці наразі неможливо, розказав Суспільне Донбас спеціаліст спеціаліст відділу розвитку територій Дружківської військової адміністрації Максим Воробйов.

"Безпекова ситуація не дозволяє відремонтувати. ДТЕК про цю причину знає, і вони не можуть туди дістатися, щоб відремонтувати. Команда спробувала виїхати, але ворожі FPV-дрони завдали удару", — розказав Максим Воробйов.

У Миколайпіллі, додав він, електропостачання частково зникає, але його відновлюють працівники ДТЕК, коли вдається дістатися електромереж.

Софіївка Донецька область 16 травня 2025 рік
Софіївка, Донецька область, 16 травня 2025 рік. Кадр з відео Суспільне Донбас

За словами Максима Воробйова, у Софіївці на сьогодні залишаються 56 людей, в Миколайпіллі — 164.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, WhatsApp, Facebook, YouTube, TikTok, Instagram

Топ дня
Вибір редакції
На початок