Перейти до основного змісту
"Подолати страх". Як досвід психологічної смуги перешкод помагає у реальному бою

"Подолати страх". Як досвід психологічної смуги перешкод помагає у реальному бою

Ексклюзивно

Бійці 56 окремої мотопіхотної Маріупольської бригади на Донеччині проходять психологічну смугу перешкод. Крізь вогонь, дим, темряву окопу і під звуки вибухів — щоб відчути та перебороти свої страхи. Облаштована вона таким чином, щоб навіть запахи додавали психологічного навантаження. Як новобранці проходять таку психологічну смугу перешкод — у репортажі Суспільне Донбас.

Відчути свій страх і побороти його — основна задача бійця на психологічній смузі перешкод, каже військовий психолог 56 ОМПБр Андрій.

"Щоб людина звикала до звуків вибухів, пострілів, щоб вона розуміла, що потрібно їй робити в той чи інший момент. Чим більше вони будуть це проходити тут, тим простіше їм буде під час проведення, під час самих бойових дій", — пояснює військовий психолог 56 ОМПБр Андрій.
Психологічна смуга перешкод військовослужбовці 56 ОМБр Донецька область 14 травня 2025 рік
Психологічна смуга перешкод, військовослужбовці 56 ОМБр, Донецька область, 14 травня 2025 рік. Суспільне Донбас/Анастасія Дашко

Своєю чергою, додає Андрій, психологи спостерігають за реакцією бійців.

"Якщо людина, наприклад, перебуває у стані ступору, у нас для цього розроблений спеціальний протокол поведінки людини, де або він сам собі може надати допомогу, або побратим, який з ним, також може йому надати цю допомогу. До проходження смуги навчаємо, і після теж закріплюємо цей матеріал", — зазначив Андрій.

56 окрема мотопіхотна Маріупольська бригада виконує бойові завдання на Часовоярському напрямку.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, WhatsApp, Facebook, YouTube, TikTok, Instagram

Матеріал виготовлено за сприяння Міжнародного Фонду Страхування Журналістів від Асоціації “Незалежних Регіональних Видавців України”, що є складовою програми підтримки Voices of Ukraine, яку координує European Centre for Press and Media Freedom. Voices of Ukraine реалізується у межах Ініціативи Hannah-Arendt-Initiative і фінансується German Federal Foreign Office. Програма забезпечує страхування журналістів, але не впливає на редакційну політику, даний матеріал містить виключно погляди та інформацію, отриману редакцією.

Топ дня
Вибір редакції
На початок