У квітні в Донецькій області оголосили 35 тендерів пов'язаних з обороною на загальну суму понад 93,7 мільйона гривень. Купували антидронові сітки, колючий дріт, пальне, деревину та інші будівельні матеріали. Також замовляли роботи з риття окопів та облаштування вогневих позицій. Найбільшу суму — понад 26 мільйонів гривень — планує витратити комунальне підприємство з Краматорська на закупівлю колючого дроту.
Суспільне Донбас проаналізувало ці закупівлі в системі Prozorro. Які послуги та товари для оборони закуповували на Донеччині та які підприємствастали підрядниками у цих закупівлях — читайте у нашому огляді оборонних тендерів.
РЕБи від Селідівської МВА
Протягом квітня на Донеччині закупили один РЕБ. Тендер на цю закупівлю коштом міського бюджету оголосила Селидівська міська рада на суму 308 тисяч гривень. Продавцем стало підприємство з Дніпра "ЮАВ-Тех". Згідно з аналітичною системою YouControl, підприємство було засноване 10 місяців тому. За цей час вони встигли виграти тендерів на загальну суму понад 11 мільйонів гривень. Підприємство поставляло РЕБи поліції Дніпропетровської області.

Крім того, Іллінівська сільська військова адміністрація коштом місцевого бюджету купила два детектори дронів та аналізатора частот Teneta за 26 400 гривень.
Колючий дріт для фортифікаційних споруд на Донеччині
У квітні для закупівлі колючого дроту на Донеччині оголосили шість тендерів на загальну суму 58,7 мільйона гривень.
Найбільша закупівля належить комунальному підприємству Краматорська "ДРУАС", яку воно оголосило 28 квітня. Згідно з тендерною документацією, підприємство планує закупити 3 тисячі комплектів колючого дроту за 26,1 мільйона гривень. Аукціон має розпочатись 7 травня.
Також колючий дріт у квітні закуповувало ще одне краматорське комунальне підприємство "АТП 052810". Єдиним учасником і переможцем стало ТОВ "Югсталь", яке зобов'язалось поставити 2400 бухт дроту за понад 12,7 мільйона гривень.
Це підприємство неодноразово поставляло колючий дріт для департаменту Донецької ОВА, попри те, що фігурує у кримінальних провадженнях щодо постачання неякісних товарів для ЗСУ.

Департамент з питань цивільного захисту Донецької ОДА у квітні провів два тендери на закупівлю колючого дроту на загальну суму понад 13,5 мільйона гривень.
Тендер на закупівлю тисячі бухт колючого дроту на суму понад 4,7 мільйона гривень виграло ТОВ "Югсталь", запропонувавши поставити його за 3,9 мільйона гривень.
Другий тендер на закупівлю колючого дроту від департаменту на суму у понад 8,7 мільйона гривень виграло краматорське ТОВ "Будінвест торг компані". Воно було єдиним учасником аукціону.
Згідно з аналітичною системою YouControl, підприємство працює з 2021 року та займається оптовою торгівлею деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням. Активну участь у державних закупівлях підприємство бере з минулого року та встигло виграти тендерів на понад 117 мільйонів гривень. Керівником компанії є Олексій Кривенко, який також керує ТОВ "Перша дорожньо-будівельна компанія", яка фігурує у кримінальній справі за статтею 260 (керівництво та фінансування воєнізованих формувань непередбачених законом України) Кримінального кодексу України.
Також ТОВ "Будінвест торг компані" у квітні виграло тендер на поставку 1500 бухт колючого дроту за 9,2 мільйона гривень, який оголосило управління ЖКГ Дружківської міської ради.
Ще колючий дріт у квітні купували управління комунального господарства Костянтинівки на суму 4,6 мільйона гривень та Сіверська міська рада 1,6 мільйона гривень.
Антидронові сітки для Донецької області
У квітні антидронові сітки купували у Покровську та Мирнограді. Для цього провели два тендери на загальну суму понад 6,1 мільйона гривень.
Покровська міська рада купила 150 тисяч квадратних метрів сітки за 4,9 мільйона гривень.
Виконавчий комітет Мирнограда купив 36,9 тисячі квадратних метрів за понад 1,2 мільйона гривень.
Облаштування окопів та вогневих позицій в Донецькій області
У квітні деревину для облаштування позицій купувало лише краматорське комунальне підприємство "ДРУАС". Для цього воно провело тендер на закупівлю 600 кубічних метрів необрізної дошки за понад 3 мільйони гривень. Постачальником став підприємець з Ямполя Сергій Гетьманенко. Ціна за один куб дошок, відповідно додоговору, склала 5 150 гривень.

Вартість робіт з риття окопів вручну у квітні склала понад 325 тисяч гривень Тендери на закупівлю цих робіт провело краматорське "АТП 052810". Для цього КП оголосило шість тендерів, за результатами яких уклало договори цивільноправового характеру. Згідно з договорами, роботи триватимуть до кінця червня цього року.
Також департамент цивільного захисту у квітні для облаштування позицій та окопів закупив:
- 100 тисяч OSB плит за понад 4,7 мільйона гривень;
- 40 тисяч будівельних скоб за 940 тисяч гривень;
- поліетиленову плівку за понад 530 тисяч гривень;
- понад 4800 погонних метрів сталевої смуги за 418 932 гривень;
- 90 габіонів за майже 396 тисяч гривень;
- 1380 погонних метрів кутового профілю за 277 тисяч гривень.