Перейти до основного змісту
Єдиний, хто був в мерії з Філатовим на "ти": що відомо про Юрія Федька та його діяльність

Єдиний, хто був в мерії з Філатовим на "ти": що відомо про Юрія Федька та його діяльність

Юрій Федько, посадовець, вибух
Юрій Федько. Facebook/Юрій Федько

Вранці 4 квітня у Дніпрі вибухнуло авто голови Лівобережної адміністрації міста та депутата міськради Юрія Федька. За кілька годин посадовець помер у лікарні. Поліція кваліфікувала подію як теракт. Нині розглядають три версії, серед яких, зокрема, професійна діяльність.

Відомо, що політичну кар’єру Юрій Федько розпочав у партії "УКРОП" і був близький до нинішнього мера Дніпра Бориса Філатова. Деякий час був його помічником на громадських засадах. З 2015 до 2021 року обіймав посаду голови Самарської районної ради у Дніпрі. У 2020 році був обраний депутатом Дніпровської міськради від партії "Пропозиція". У 2021-му призначений головою Лівобережної адміністрації Дніпра.

Майже два роки тому Юрій Федько як депутат міськради представляв міську владу в конфлікті навколо приватизації стадіону "Авангард" на житломасиві Придніпровський, який висвітлювало Суспільне.

У січні 2022 року споруди стадіону потрапили до переліку об'єктів для приватизації. Мешканці виступили проти, у 2023-му подали петицію до міськради. Утім, вона не набрала необхідної кількості голосів.

Тоді Юрій Федько зазначав: без приватизації реконструкція стадіону у найближчі роки не почнеться.

24 травня 2023 року жителі житломасиву пікетували Лівобережну адміністрацію з вимогою залишити "Авангард" на балансі громади, не приватизовувати його до закінчення воєнних дій і зробити ремонт за рахунок бюджетних коштів. Втім, того ж дня на сесії депутати міськради ухвалили рішення про приватизацію стадіону. Щоправда пізніше, як зазначила одна з місцевих активісток, це рішення скасували. Вона також додала, що у серпні 2024 року Федьку повідомили про підозру у привласненні понад мільйона гривень на реконструкції мереж водопостачання.

Колега по фракції "Пропозиція" та депутатка Євгенія Дитятковська розповіла, що спілкувалася з потерпілим.

"Голова району, член фракції. Він завжди гарно, завжди логічно висловлював свої думки, і принципово", — сказала вона.

Міський голова Борис Філатов у своєму Telegram-каналі написав, що знав загиблого ще зі студентських часів.

"Жодного офіційного коментаря без правоохоронців. Цей теракт розслідують найкращі професіонали. Спочивай з миром, мій Друже, ще зі студентських часів. Невгамовний біль. Я знаю, що те мене чуєш зараз, братику. Єдиний, хто був в мерії зі мною на "ти", — йдеться в дописі.

Житель району й активіст Роман розповів: співпрацювали з Юрієм відносно багатьох проєктів, був у нього на прийомах та спілкувався через соцмережі.

"Сьогодні мали також відкривати дерева, які садили на житловому масиві. Він завжди йшов назустріч, підтримував, допомагав району. З ним можна було зідзвонитися. Він включався в усі теми, які турбували жителів району. У нас було, що ми не могли домовитися з Жилсервісом. То він домовився, провів переговори", — зазначив чоловік.

Нардеп Дмитро Кисилевський також висловився з приводу загибелі посадовця.

"Ще вчора розмовляли про плани. Завжди був на зв'язку. Жив там, де і працював. Ніколи не боявся йти до людей, навіть коли не мав рішення. Завжди можна було порадитись... Місцеве самоврядування і патріотизм для нього були не просто словами", — написав він на своїй сторінці у Facebook.

Що відомо про вибух автівки Юрія Федька

У Дніпрі о 7:40 4 квітня пролунав вибух, внаслідок якого пошкоджено авто. Її водій — місцевий посадовець та його дружина зазнали поранень. Через кілька годин чоловік помер у лікарні.

Поліція кваліфікувала подію як теракт. Розглядають три основні версії: злочин на замовлення російських спецслужб задля дестабілізації ситуації у державі, неприязні стосунки потерпілого з ймовірним злочинцем, професійна діяльність потерпілого.

Авторка Антоніна Чуйко

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Топ дня
Вибір редакції
На початок