Перейти до основного змісту
У міськраді Дніпра ухвалили рішення про приватизацію стадіону "Авангард": жителі вийшли на пікет

У міськраді Дніпра ухвалили рішення про приватизацію стадіону "Авангард": жителі вийшли на пікет

У міськраді Дніпра ухвалили рішення про приватизацію стадіону "Авангард": жителі вийшли на пікет
. Фото: Суспільне Дніпро

24 травня на 37 сесії Дніпровської міської ради депутати ухвалили рішення про приватизацію стадіону Авангард на житловому масиві Придніпровськ. Жителі житломасиву декілька місяців намагалися запобігти цій приватизації, створювали петиції, подали звернення, яке підписали 300 жителів. За годину до сесії пікетували Лівобережну адміністрацію Дніпровської міськради.

Одна з учасниць пікету Оксана розповідає: подали до посадовців місцеву ініціативу аби вберегти стадіон “Авангард” від приватизації, залишити його на балансі громади, та провести там ремонт бюджетним коштом. Утім, ініціативу не внесли у порядок денний на 37 сесію міськради.

"Я маю трьох дітей, в мене старший він спортом займається, в мене підростають малі, де вони будуть займатися? Я просто по пальцях рахую, я не пам'ятаю. Я жила на Перемозі у 2015 році й хлопці збиралися грати в бейсбол і чомусь вони з центру міста, з Робочої, Перемоги вони їхали на наш Авангард", — каже жителька житлового масиву Придніпровськ Оксана.

"Ми боїмося, якщо об’єкт залишиться спортивним, туди не буде вільного доступу звичайних людей"

"Ми проти приватизації, тому що ми боїмося, що після того, як цей стадіон стане приватним, його можуть взагалі змінити призначення, забудувати або якщо об’єкт залишиться спортивним, туди не буде вільного доступу звичайних людей", – розповіла жителька житлового масиву Придніпровськ Тетяна Ільченко.

У міськраді Дніпра ухвалили рішення про приватизацію стадіону "Авангард": місцеві жителі проти
У Дніпрі жителі житломасиву Придніпровськ вийшли на пікет проти приватизації стадіону "Авангард". Фото: Суспільне Дніпро

Ольга Орєхова говорить, що наразі реконструкції стадіону не вимагають, хочуть аби не приватизували до кінця воєнних дій.

"Найбільше обурює те, що за півроку порушення цього питання, до нас влада так і не вийшла на переговори, не запропонувала відповідь на попередню петицію яка стала зверненням. Міська рада самостійно вирішить, що робити далі зі стадіоном, не дивлячись на наші прохання, на наші подання різноманітних звернень, влада так і не запросила нас. Ні на сесію ради, ні на якісь громадські слухання, які до речі ми теж подавали", – зазначила жителька житлового масиву Придніпровський Ольга Орєхова.

Під час пікету Ольга зателефонувала голові Лівобережної адміністрації та депутату міськради Юрію Федьку, він відмовився від спілкування. Виконувачка обов’язків голови Ольга Козлова пояснила: депутат у відпустці. А жителям треба дочекатися офіційної відповіді.

"У нас є звернення від ініціативної групи на ім’я голови. Воно зараз знаходиться ще на опрацюванні. У визначений законом термін на нього надана буде відповідь", – каже виконувачка обов’язків голови Лівобережної адміністрації Ольга Козлова.

Що каже адвокатка

Адвокатка Юлія Бляхарська говорить: якщо міськрада ухвалить рішення про приватизацію стадіону, можуть піти до суду.

"Наразі не отримано жодної відповіді, тому остаточно я не можу вказати, що було підставою включення, чому саме зараз під час війни його різко стали приватизувати, 22-23 рік. І порушення, звісно, є. Наразі це порушення Конституції, під час війни без думки громади, даний об’єкт хочуть передати в приватні руки", — зазначила адвокатка Юлія Бляхарська.

Громадські слухання проведуть після приватизації об’єкта, кажуть у міськраді

На сесії Юрій Федько доповів: зібрав 600 підписів “за” приватизації стадіону, тож депутати підтримали рішення. Посадовець заявив, реконструкції можлива за умови збереження безкоштовного входу на стадіон для вразливих верств населення.

"Остання спроба людей була заперечити, цьому голосуванню сьогодні вранці, знову їм намагалися роз'яснити, що ніхто в них не відбирає стадіон. Навпаки всі хочуть, щоб стадіон був гарний", — зазначив під час сесії міськради депутат Юрій Федько.

"Було багато перемовин і з‘явився інвестор, який ініціював це питання. Є відповідна ініциатива, але відповідно до законодавства ми маємо лише провести цю процедуру відповідно до конкурсу", – розповів під час сесії міської ради депутат міської ради Артем Хмельников.

"Ми зараз хочемо продати цей стадіон інвесторам, де буде чітко вказано, що окрім спортивних споруд там нічого не буде. Для однієї жіночки, або двох, або трьох, або 10 місцевих божевільних ніхто не буде будувати там стадіон за 200 мільйонів гривень", – сказав під час сесії міський голова Дніпра Борис Філатов.

Процедуру громадських слухань, за словами депутата Артема Хмельникова, проведуть вже після приватизації об’єкта, аби врахувати думку жителів Дніпра про майбутню реконструкцію.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Топ дня

Вибір редакції

На початок