У Дніпрі через атаку БпЛА по середмістю пошкоджена пам'ятка архітектури національного значення — Палац культури студентів Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара.
Про це повідомив міський голова Борис Філатов на своїй сторінці у telegram.
У своєму дописі він звернувся до РФ російською мовою. Зазначив, що російські військові вдарили по центру міста та пошкодили історичну споруду, зведену наприкінці XVIII сторіччя, як Палац князя Григорія Потьомкіна-Таврійського. Раніше споруда мала назву Палац великого князя Потьомкіна.

"Якими ж треба бути закінченими у*людками (та ще й тупими), щоб стріляти по самому центру міста, по щільній житловій забудові та в процесі розвалити історичну будівлю палацу великого князя Потьомкіна, який він будував для Катерини II. Будівля — символ імперської могутності", — зазначив міський голова.
Він написав, що нині будівля має назву Палац студентів та молоді та додав, що пошкодження відновлять.
"Але перейменуємо його на честь Гетьмана Сагайдачного. Який Москву палив", — повідомив він.

Пізніше на своїй сторінці в telegram Борис Філатов зазначив, що нині шукатимуть можливі механізми для консервації будівлі, оскільки споруда не належить місту.
"Місту він, на жаль, не належить. Та й до цього перебував у не надто доброму стані. Та це — державна власність, культурна спадщина. Ми шукатимемо можливі механізми, аби законсервувати будівлю. Утім для цього потрібна буде ще й добра воля профільного міністерства", — розповів він.

Історія Палацу культури студентів ДНУ
За словами історика Максима Кавуна, ця будівля — національна пам’ятка архітектури та нині до Росії не має жодного відношення. Звели його 200 років тому на замовлення російського імперського князя Потьомкіна. Це — найстаріша кам’яна будівля міста, останні 70 років нею опікується національний університет Дніпра. Він розповів: історичну назву — Палац імені Потьомкіна — змінили ще до радянських часів, а саму будівлю тричі перебудовували. В останні роки вона перебувала в занепаді.
"З 90-х років, ситуація з цією будівлею погіршилась. Вона повзе по схилу трошечки. І вона розвалилась навпіл. У неї є офіційна назва — Палац культури студентів. Коли буде реконструкція і нові якісь функції, то потрібно тоді обирати назву", — зазначив фахівець.
Максим Кавун додав: сподівається, що після цієї атаки палац нарешті приведуть до ладу.

Що відбувається на місці події
За даними кореспондентів Суспільного, у будівлі вибиті вікна на трьох поверхах, також повилітали частини віконних рам.
Нині працівники Палацу студентів та комунальники долають наслідки атаки. Вони прибирають скло.

Також на місце приїхали представники волонтерських організації, вони оцінюють завдані збитки.

"Вибухова хвиля пішла на роздягальню гуртка бальних танців. Люди тут були о 9 годині, а о 10 з чимось прилетів "шахед". Слава Богу, що всі пішли вже. Сьогодні вранці вже всі прийшли: ансамблі, театральники, студенти, співробітники, батьки. Всі прийшли допомагати. Роботи дуже багато", — розповіла директорка Палацу студентів Ксенія Тимошенко.

Художня керівниця Палацу студентів Наталя Сириця зазначила, що нині прибирають у приміщеннях.
"Найстаріша будівля Дніпра, єдиний палац. Слава Богу, таким чином лише постраждав, не влучило в стіни. Але вікна вибиті. У нас мала би бути сьогодні генеральна репетиція, тому що в суботу у нас премʼєра вистави. Стоїмо, розгрібаємося, і в суботу запрошуємо на премʼєру вистави", — зазначила вона.

Вирвані віконні рами й у репетиційній та гримерній кімнатах. Актори від ранку прибирали вибите скло та понівечений реквізит.
"Це нелюди, це пи*дець, це все, що я можу сказати. Намагаєшся себе зібрати, з’єднати всередині всі емоції, щоб не було просто: "Я сяду і буду плакати, я сяду і буду кричати", — сказала акторка народного театру Анастасія Тесленко.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро