Цьогоріч перебіг грипу став складнішим, ніж у попередні роки. Про це розповіла професорка Дніпровського медичного університету Людмила Шостакович-Корецька. За словами медикині, на це міг вплинути і психологічний стан людей в період війни. Жінка додає, нових штамів грипу в цьому епідсезоні зафіксовано не було. Та зазначає, зараз зустрічаються не лише віруси грипу, а й інші, такі як РСВРеспіраторно-синцитіальний вірус, метапневмовірус, Covid-19 та інші.
Які штами грипу циркулювали цієї зими та чому фіксували більше ускладнень — фахівчиня розповіла Суспільному.
За словами Людмили Шостакович-Корецької, у цьому сезоні захворюваність зросла, у порівняні з минулим роком.
"Епідемії, як такої, немає, але підвищення захворюваності, безумовно, є. Але зараз вона вже йде декілька на спад, можна сказати, тому що менше хворих стало, незначно, але все ж таки, така тенденція є", — каже вона.
За її словами, нових штамів грипу цьогоріч не фіксували.
"З тих досліджень, які надходять до стаціонару, я бачу — це грип H1N1, який викликав раніше в 2009-2010 році пандемію. Це був пандемічний штам, але він зараз в своїй такій властивості пандемічний вплив втрати, але він циркулює кожного року. Другий штам – H3N2, він також, він рідше був минулоріч, в цьому році частіше він зустрічається, але це ж штам грипу А. Ну, і рідше зустрічається штам Б. Також бачимо не часто — це може бути метапневмовірус", — розповіла фахівчиня.

Також лікарка зазначає, що цього року дещо збільшився показник ускладнень від грипу. Це, за її думкою, частково може бути спровоковане психологічним станом, який впливає на імунну систему.
"Грип може в легких формах протікати, але він схильний, особливо у тих, хто має якісь захворювання хронічні або похилий вік, ендокринні захворювання, діабет, серцево-судинні — то він схильний до прогресування і, можна сказати, що в цьому році більше пневмоній викликають віруси. Це може бути на тлі того, що в нас люди виснажені, три роки повномасштабна війна йде. Ну, розумієте, це ж якось впливає на імунну систему, на загальний стан, більше сприяє до всіх інфекційних захворювань", — зазначає вона.
Також, не менш важливо, що люди звертаються до лікарів запізно, вже коли мають ускладнення через хворобу.
"Люди чекають, вони думають так, три дні приймають жарознижувальні, і все пройде. Тобто, треба дуже пильно дивитися за динамікою симптомів. Якщо температура понад три днів, якщо вона висока, і ще є такі загальні симптоми, кашель підсилюється, і задишка з'являється. Треба звертатись до лікаря", — розповіла професорка.
За її словами, нині пацієнтам можуть зробити "швидкі" тести та призначити специфічну противірусну терапію. Також вона додала, що важливо вакцинуватись. Щеплення можуть попередити й значно полегшити перебіг хвороби.
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро