У Мирівській та Марганецькій громадах Нікопольського району Дніпропетровщини усувають наслідки російських атак в рамках проєкту "Пліч-о-пліч", що об’єднує прифронтові території з центральними та західними регіонами.
Деталі — дізнались кореспонденти Суспільного
Гімназія в одному з селищ Мирівської громади була пошкоджена внаслідок ракетного удару армії РФ 24 березня 2023 року. Заклад довелося законсервувати, розповіла директорка Ірина.
"В цьому році першачки, доки не було холодно, приходили і займалися. Нам дали приміщення, ми туди дошку повісили, парти занесли й вони декілька днів на тиждень ходили і займалися. Онлайн — це не навчання, ну в такому широкому розумінні, але іншого виходу у нас просто немає", — сказала вона.

Коштом громади після атаки у гімназії облаштували укриття, розповіла Ірина. Відновити один з корпусів гімназії допоможе Славська громада, що на Львівщині. Це частина національного проєкту від Міністерства розвитку територій — громади центру та заходу України допомагають прифронтовим.

Останні три місяці п'ять селищ Мирівської громади перебувають без стабільного водопостачання, розказав голова громади Володимир Біленко. Для відновлення, за його словами, треба закупити та встановити труби. Матеріальну допомогу від громади-партнера передадуть у лютому.

Сусідній, Марганецькій громаді, відновити житлові будинки та соціальну інфраструктуру після обстрілів армії РФ, допоможе Ковельська громада Волинської області. Грошову допомогу на будматеріали планують надати в кінці лютого, зазначив заступник міського голови Ковеля Тарас Яковлев.
"Ми будемо пропонувати нашим депутатам, щоб мільйон гривень як субвенцію ми передбачили на потреби Марганецької громади. Я думаю, що це буде далеко не остання допомога. Якщо буде можливість в бюджеті Ковеля та потреба для марганців, то ми будемо думати над наступними кроками", — сказав чоловік.

Окрім відбудови, проєкт передбачає культурні, освітні та спортивні заходи для молоді. Цього літа діти з Марганецької громади поїдуть на відпочинок та оздоровлення на Волинь.
"Починаючи з червня місяця, по 15 дітей щомісяця будемо відправляти на оздоровлення. Нам дуже важливо, нам, нашим городянам дуже важлива підтримка", — розповіла заступниця Марганецького міського голови Леся Дуплій.

Проєкт реалізують ще у трьох громадах Дніпропетровської області: Червоногригорівській, Нікопольській та Павлоградській. Як зазначили у Міністерстві розвитку територій, громади об’єднують в пари за оптимальною логістикою та схожістю: кількість населення та економічний потенціал.
Матеріал виготовлено за сприяння Міжнародного Фонду Страхування Журналістів від Асоціації “Незалежних Регіональних Видавців України”, що є складовою програми підтримки Voices of Ukraine, яку координує European Centre for Press and Media Freedom. Voices of Ukraine реалізується у межах Ініціативи Hannah-Arendt-Initiative і фінансується German Federal Foreign Office. Програма забезпечує страхування журналістів, але не впливає на редакційну політику, даний матеріал містить виключно погляди та інформацію, отриману редакцією
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро