У Дніпрі в історичному музеї імені Яворницького проходить виставка "Від диму до дзвінка: історія телефонного зв'язку", присвячена 130-річчю появи телефонного зв'язку у місті. На ній представлено 200 експонатів, які охоплюють період від козацької доби до сьогодення.
Кореспонденти Суспільного завітали на захід і поспілкувалися з організаторами та відвідувачами.

За словами авторки Тетяни Кудрицької, підготовка до виставки тривала чотири місяці. На ній представлено козацькі литаври, телеграфи, стаціонарні, мобільні телефони. Тетяна зазначила: метою експозиції було простежити, як змінювались засоби зв’язку з давніх часів до сьогодення.
"Усе це пройшло наукове дослідження. Ми вирішили трішки поглибити хронологію, щоб показати, яким чином кілька століть тому передавали інформацію на великі відстані. Це як вивчення історії України", — додала авторка.

За словами жінки, перша виставка відбулась у 2015 році. За цей час експозиція поповнилася сучасними моделями: мешканці Дніпропетровщини передали музею близько 90 власних мобільних телефонів.
Заступник директора закладу Олег Бойко розповів: ця виставка спонукає до комунікації між людьми та обміну думками. Як він сказав, відвідати захід буде цікаво і дорослим і малим.

"У час зв'язку, комп'ютеризації ми хочемо об'єднати людей. Хочемо, щоб батьки з дітьми приходили, обговорювали виставку. Студенти, які працюють, зустрілися одне з одним", — зазначив він.

Своїми враженнями від заходу із журналістами Суспільного поділився дніпрянин Федір. Найбільше, розповів відвідувач, його вразили старовинні експонати. Додав, що через них відчуває історію Дніпра та розуміє важливість розвитку телефонного зв’язку.

"Бачиш їх і тепер знаєш, як у 19 столітті робилися дзвінки. Як вони були пов'язані з заможними або звичайними людьми. Знаючи розвиток зв’язку в минулому, це допоможе розвивати його в майбутньому", — пояснив Федір.

Відвідати виставку можна з вівторка до неділі з 10:00 до 16:00 за адресою: проспект Дмитра Яворницького, 16. Експозиція діятиме до 30 березня 2025 року.
Автор: Назар Шарков
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро