Перейти до основного змісту
Спроба підкупу міського голови Дніпра рекордним хабарем: у ВАКС відбулося засідання по справі Микитася

Спроба підкупу міського голови Дніпра рекордним хабарем: у ВАКС відбулося засідання по справі Микитася

Микитась, Філатов, Дніпро
Максим Микитась. УНІАН

У Вищому антикорупційному суді (ВАКС) 4 лютого відбулося засідання по справі екснардепа Максима Микитася, якого підозрюють у спробі підкупу міського голови Дніпра рекордним хабарем.

Про це повідомили на сайті міськради.

Борис Філатов взяв участь у засіданні та зазначив, що схема, яку пропонував йому колишній нардеп, була пов'язана з російською державною енергетичною компанією "Росатом". Микитася на судовому засіданні не було.

"Ця схема у пана Микитася, як він пояснював мені, вона працювала з "Росатомом". Що, умовно, робиться підставна компанія, котра фактично не виконує жодних функцій. Він довго це розповідав — яким чином це буде зроблено, хто буде працювати, як туди "вставлять" державну компанію, яка буде просто робити прикриття для, умовно, кримінальної оборудки", — пояснив міський голова.

Раніше Філатов заявив, що кошти, які згідно із законодавством мали надійти йому за викриття спроби дати хабар, буде перераховано на підтримку Збройних сил України.

Що відомо про спробу підкупу Філатова Микитасем

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура викрила колишнього народного депутата та ексголову державної компанії "УкрБуд" Максима Микитася, який вже є фігурантом низки розслідувань, у спробі підкупу мера Дніпра Бориса Філатова.

За даними слідства, у жовтні 2022 року екснардеп, а також у минулому топпосадовець державної компанії "УкрБуд", запропонував міському голові Дніпра неправомірну вигоду за укладення з підконтрольними йому компаніями контракту з будівництва метрополітену в Дніпрі поза конкурсом.

Експарламентар пропонував Філатову хабаря у розмірі 22 мільйони євро (10% від суми угоди, а це 220 мільйонів євро) за можливість добудови його фірмами метрополітену. Фінансування за проєктом здійснюється коштом кредиту Європейського банку реконструкції й розвитку.

За повідомленням НАБУ, це одна з рекордних сум пропонованої неправомірної вигоди, зафіксованої правоохоронцями в Україні.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Топ дня
Вибір редакції
На початок