Сало на 90 відсотків складається з жирів. Дієтологиня Яніна Дубовик розповіла, що смалець містить цінну для організму олеїнову кислоту. Вона необхідна для побудови клітин, корисна для серцево-судинної системи й не призводить до підвищення холестерину, а ще має протизапальні властивості.
Фахівчиня розповіла, скільки та як часто можна їсти сало, аби не нашкодити організму. Також Суспільне розпитало містян, скільки нині коштує цей калорійний продукт.
За словами Яніни, для організму важливий тип жирів, які ми вживаємо. Вони слугують "будівельним матеріалом" для клітин.
"Сало багате олеїновою кислотою. Для порівняння в оливковій олії, користь якої доведена, в середньому 65 відсотків олеїнової кислоти. Сало лише трохи поступається у кількості", – каже Яніна.
Дієтологиня розказала, що натомість у користі салу поступаються кукурудзяна та соняшникова олії.
"В соняшниковій і кукурудзяній олії багато лінолевої кислоти, яка навпаки сприяє посиленню запалення в організмі. Може погіршувати перебіг захворювань суглобів. А сало майже не містить цієї кислоти", – розповідає жінка.
Також дієтологиня додала, що на салі безпечно смажити.
"Воно стійке до нагрівання. Але корисніше буде зʼїсти шматочок свіжого промороженого сала з цілозерновим хлібом. Можна з цибулею або часником", – каже Яніна.
Проте зловживати цим продуктом Яніна не радить. За її словами, вживати сало можна щодня, проте треба знати міру.
"Памʼятайте про дуже високу калорійність сала – 820 калорій на 100 грамів, тому шматочку 20-30 грамів на раз буде достатньо", – нагадує фахівчиня.
На центральному ринку Суспільне розпитало дніпрян, які нині ціни за кілограм сала. Валерій продає м’ясо та сало. До Дніпра приїздить з Полтавщини. Чоловік розповів, що вартість сала від 100 до 200 гривень за кілограм.
Проте є на ринку й бюджетніші варіанти. Анна продає копчене сало від 80 гривень за кілограм.
"Ціна залежить від товщини сала. Розбирають у першу чергу маленькі шматочки", – каже жінка.
За словами продавців, сало продукт популярний, але нині люди купують менше, бо бояться відключень світла. Без холодильника продукт швидко псується.
Автор – Андрій Незнаєнко
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро