20 вересня армія РФ атакувала Дніпро балістикою. Внаслідок удару поранено 19-річного хлопця та 53-річного чоловіка. Чи користувалися дніпряни сховищами та мобільними укриттями міста, Суспільне запитало у жителів. А також перевірило стан укриттів та їхню доступність на випадок небезпеки.
Сховище на Запорізькому шосе поблизу перехрестя з проспектом Науки має два входи, обидва з яких відкриті. Поряд з укриттям встановлений біотуалет. Поруч – зупинка та великий торговельний центр. Всередині можуть розміститися від 10 до 20 людей.
Ще одне укриття — на проспекті Богдана Хмельницького біля парку імені Писаржевського. Воно встановлене біля зупинки громадського транспорту. Місцева жителька Любов каже, під час небезпеки до мобільного укриття зазвичай не ходить.
"Де будинки, а де укриття. Поруч з місцем, де ми живемо, таких укриттів немає. Тож в разі небезпеки біжимо в підвал", — каже вона.
Укриття на проспекті Олександра Поля встановлене на пішохідній алеї поблизу вулиці Незалежності. Сховище має два входи, обидва відкриті. Проте пандус для маломобільних груп населення не приєднаний до споруди та лежить поруч.
Ще одне укриття встановлене на проспекті Олександра Поля в районі вулиці Лікаря Ребініна, колишньої Гавриленка. Перебуваючи в цьому укритті люди мають змогу підзарядити ґаджети — всередині встановлені розетки.
Також на проспекті Олександра Поля в районі перехрестя з проспектом Лесі Українки розташоване мобільне укриття. За розміром воно таке саме, як і попереднє, і також має біотуалет.
Мобільне укриття на вулиці Степана Бандери, біля центрального ринку — у ньому можуть розміститися приблизно 30 людей. Двері до сховища відкриті. Місцевий житель Максим розповідає, йде до цього укриття тільки коли війська РФ атакують місто.
"Коли вибухи, коли скрізь бахкає, заходжу до укриття. Просто під час тривоги не заходжу, – там брудно", — каже чоловік.
У центрі міста на проспекті Яворницького теж розташоване укриття. Місцева жителька Марія розповідає, – у разі небезпеки користується мобільними укриттями.
"Користуюся досить часто. І дитину прошу користуватися. Якщо воно летить, то краще так, аніж на вулиці. В моєму район, на Перемозі, укриття завжди відкрите. Не було такого, щоб було зачинене. Стан всередині – буває краще, буває гірше, – це від людей залежить", — каже жінка.
В укритті на оглядовому майданчику у парку Шевченка можуть розміститися приблизно 30 людей.
Також мобільне укриття є на пішохідній зоні на Січеславській Набережній. За розміром воно таке саме, як і на оглядовому майданчику. Поруч, як і на попередньому, знаходиться біотуалет. Місцева жителька Ірина, яка відпочиває на набережній неподалік, розповідає, ніколи не користувалася мобільними укриттями.
"В мобільному укритті жодного разу не була. Не знаю, як там всередині, не доводилося. Від мого будинку до укриття потрібно йти хвилин 10-15. Це на Перемозі. Тож коли тривога, я весь час знаходжуся вдома і боюся виходити. Я вважаю, що якщо буду йти до цього укриття – це буде небезпечно. На роботі періодично заходжу", — каже вона.
Автор — Андрій Незнаєнко
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро