"Природа повернеться до початкового виду": як жителі Нікополя реагують на втрату Каховського "моря"

"Природа повернеться до початкового виду": як жителі Нікополя реагують на втрату Каховського "моря"

6 червня 23 року армія РФ підірвала Каховську ГЕС. Внаслідок цього частково без води лишились Нікопольський та Криворізький райони Дніпропетровщини. Тепер замість водосховища — густий ліс.

Кореспонденти Суспільного запитали у нікопольців, як вони живуть без каховського "моря".

За словами місцевої жительки Валентини, через відсутність води у Каховському водосховищі змінилося все, навіть погодні умови.

"Раніше вітрів не було, а зараз вітри, і сухо тепер, все погано. Моє дитинство пройшло у плавнях, то коли було море, нам якось водосховище було дико, а тепер ми не можемо й досі уявити, як це бути без моря", — сказала жінка.

Думку Валентини поділяє і Володимир. Чоловік сподівається, що ріка знову наповниться.

"Шкода, що пішла вода, було набагато краще. Ну, у будь-якому випадку, так звикли. Зараз також вода є, річище лишилось. Це також радує, не зовсім усе висохло, і будемо сподіватися що наповниться ріка", — сказав він.

Містянин Віктор вважає, що територія водосховища повернулася до свого первозданного виду.

"Зате у нас великий луг з’явився на місці Каховки. Я повністю згоден з експертами. Тут ще Геродот мандрував, на земний рай, як його називали. А ми таке зіпсували, болото розвели", — розповів місцевий житель.

Тієї ж думки і місцева жителька Ірина. За її словами, спочатку було боляче дивитись на те, як Каховське "море" зникає.

"Коли втратили, то це так, було боляче, дуже боляче. Знаєте, не було б щастя, так нещастя помогло, як то кажуть. Мені здається, що екосистема зараз має можливість відновитися до свого природного стану, первозданного, і напевне то краще", — сказала жінка.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок