"Власна справа": понад 300 підприємців з Дніпра відкрили свій бізнес завдяки державному гранту. Як податися

"Власна справа": понад 300 підприємців з Дніпра відкрили свій бізнес завдяки державному гранту. Як податися

бізнес, підприємці, гранти, кав`ярня
Кав`ярня у Дніпрі, розширена на кошти гранту "Власна справа". Дніпровська міська рада

У Дніпрі з початку дії грантової урядової програми "Власна справа" 329 підприємців відкрили свій бізнес.

Про це повідомляється на сайті міської ради.

За словами очільниці інспекції з питань праці та зайнятості населення міськради Тетяни Янушкевич, найчастіше отримані кошти витрачають на відкриття чи розвиток кав’ярень, пекарень, салонів краси, швейного виробництва, а також закладів торгівлі, будівництво, станцій техобслуговування.

"Більшість учасників — підприємці з досвідом, які беруть грант на масштабування свого бізнесу, збільшення обсягів виробництва, розширення асортименту продукції чи послуг. Проте 20 % грантоотримувачів — люди, котрі починають свою справу і яким підтримка у вигляді гранту від держави дає можливість реалізуватись у підприємництві", — сказала вона.

Торік дежавнийгрант отримала вимушена переселенка з Донецька Анастасія Закревська. У 2012 році жінка вирішила стати кондитером, але з початком війни разом з донечкою та однією валізою переїхала до Дніпра. Тут у 2019 році вона відкрила першу сімейну атмосферну кав'ярню.

"На грант я подалась у травні 2023 року і вже у серпні того ж року ми його отримали на суму 250 тис. грн. Закупили обладнання: кавову машинку, холодильники, вітрини під десерти тощо. У нас офіційно працевлаштовані двоє людей, платимо податки", — розповіла підприємиця.

Що відомо про урядову програму "Власна справа" та як податися

Грантова урядова програма "Власна справа" розпочала діяти з 1 липня 2022 року. Її переможцями вже стали 17 тисяч українців, які отримали 4 млрд грн на започаткування або розвиток бізнесу. Вони створили понад 47 тис. нових робочих місць. У Дніпропетровській області схвалено близько 800 рішень про надання грантів.

Підприємці можуть отримати безповоротні кошти на відкриття нового бізнесу чи розширення нинішнього завдяки мікрогранту від 50 до 250 тис. грн. Отримати мікрогрант може як чинний підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності. Обов'язковою умовою надання коштів є створення 1-2 робочих місць залежно від суми гранту.

Подати заявку на отримання гранту за програмою "Власна справа" можна через "Дію".

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок