"Виходжу на город – над головою пролітає російський дрон". Як у деокупованій Хрещенівці на Херсонщині живе фермер

"Виходжу на город – над головою пролітає російський дрон". Як у деокупованій Хрещенівці на Херсонщині живе фермер

Ексклюзивно

Павло Улесько – фермер з Хрещенівки Херсонської області. Більшість його полів замінована після російської окупації населеного пункту, розповів чоловік Суспільному. Аби засадити хоча б частину землі, самотужки обстежував територію. Йому вдалося засіяти декілька гектарів пшеницею та ячменем. Однак чи зможе зібрати врожай – фермер не знає, адже армія РФ продовжує обстрілювати село.

Павло Улесько згадує, що пережило село під час піврічної окупації. Російські солдати збиткувалися з місцевих, говорить житель села.

"Заходять двоє у двір, один з автоматом, один з пістолетом. Там один здоровенний… "Ми прийшли оглядати. Роздягайся!". Я роздягнувся до поясу. Він сидить на стільці, а той стоїть, і так грає на курок на автоматі: "Роздягайся далі". Я дивлюсь, думаю: як далі? Ну що, зняв штани, стою перед ним в одних трусах...", — каже фермер.

"Виходжу на город – над головою пролітає російський дрон". Як живуть у Хрещенівці на Херсонщині
Про окупацію нагадує російська техніка. Суспільне Дніпро

Чоловік зміг виїхати з села, але його будинок і господарство розграбували. З хати забрали телевізор, меблі.

"Нічого не залишилося – все повитягували. Останній раз я приїхав сюди: ворота відчинені навстіж, прийшов у двір, у мене кухня літня – вікна повитягувані, двері відчинені, так все перерито у хаті, в спальні. Підійшли, по підлокітнику, з автомата вдарили, хвіртка відкрилася – залізли, там все попереривали. Що вони шукали? Хто його знає", — каже він.

"Виходжу на город – над головою пролітає російський дрон". Як живуть у Хрещенівці на Херсонщині
Село Хрещенівка Херсонської області. Суспільне Дніпро

Будинок Павла потребує ремонту, але поки, говорить чоловік, за нього не наважуються братися: село щодня — під обстрілами.

"А що є робити, що ж далі ще буде? Оце вікна нам дали, поставили склопакети. А те вікно ще не ставили. Ось зараз покажу, що вони тут наробили! Дивіться, яка "краса"... Де газова плита стояла, нагадили, дверцята відірвали з кухні, і накрили. Це взагалі! Це ж не люди.Стояв комп’ютер і стіл комп’ютерний. Розбили стіл, а монітор сам бичками загасили, попалили. Ось тут шпалери попалені, все попалено. Це ж воно, тварь, лежало гасило об стіни. Бачите, що наробило? Це треба все переклеювати, переробляти, а коли воно буде робиться, хто його знає", — каже чоловік.

"Виходжу на город – над головою пролітає російський дрон". Як живуть у Хрещенівці на Херсонщині
Будинок перетворився на руїни. Суспільне Дніпро/Юрій Тинний

Цьогоріч фермерові вдалося засіяти декілька гектарів землі пшеницею та ячменем. Його земля досі — замінована. Чи зберуть врожай наприкінці літа — Павло має сумніви.

"Два гектари посіяв пшенички, там – пів гектара ячменя. Все, більше я нічого не робив. Боявся, так, на свій страх потихеньку дивився ходив. На свій ризик... Ну жити ж треба якось робити, працювати треба. Почали вони знову дрони тут до нас діставити, долітати вже. Виходжу на город – над головою пролітає російський дрон. Що воно буде далі? Чи ми приберемо його, те, що хоч трошки посіяли, чи ні?" — говорить фермер.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок