На Дніпропетровщині зріс рівень захворюваності на кашлюк: як запобігти хворобі – поради лікаря

На Дніпропетровщині зріс рівень захворюваності на кашлюк: як запобігти хворобі – поради лікаря

хвороба, кашлюк
Проведення лабораторних досліджень. Фото: КОВА / Telegram

Від початку року на Дніпропетровщині зафіксували пʼять випадків захворювання на кашлюк. Серед пацієнтів лише діти. Для порівняння – у 2023 році за аналогічний період з недугом до лікарні не звернулося жодного пацієнта, розповіла, завідувачка відділення організації епідеміологічних досліджень Дніпропетровського обласного центру контролю та профілактики хвороб – Олена Кузьменко.

Суспільному лікарка розповіла, яка статистика захворюваності та як попередити епідемію.

За словами Олени Кузьменко, минулого року в Україні зареєстрували 707 випадків кашлюку. Натомість лише за три місяці поточного року вже 515 хворих. Виходить, що кількість хворих зросла у 19 разів, підрахувала лікарка. Олена Кузьменко розповіла, що 95,9 % пацієнтів – діти. З першими симптомами лікарка радить одразу звертатися до медичного закладу. Особливо уважними варто бути батькам малюків до року. Через недуг у них може статися зупинка дихання, каже Олена Кузьменко.

“Якщо лікарі за станом здоров’я та епідемічними показами пропонують госпіталізацію, треба обов’язково зробити це. В стаціонарі буде надано відповідну медичну допомогу та проведено обстеження”, – розповідає жінка.

На Дніпропетровщині зріс рівень захворюваності на кашлюк: як запобігти хворобі – поради лікаря
Олена Кузьменко – завідувачка відділення організації епідеміологічних досліджень Дніпропетровського обласного центру контролю та профілактики хвороб. Фото: Суспільне Дніпро

Олена Кузьменко наголосила, що профілактикою кашлюку є щеплення. Його роблять у два, чотири та шість місяців. Після чого має бути проведена ревакцинація у 18 місяців. Лікарка розповіла, що рівень вакцинації, як загалом по Україні, так і на Дніпропетровщині, є недостатнім. Олена Кузьменко розказала, що у 2021 році в регіоні було вакциновано 78% дітей, у 2022 році — 65% та 82% — у 2023 році. Тоді як рекомендованим показником для запобігання епідемії – 95% імунізованих.

“Причина зростання захворюваності — це велика кількість нещеплених дітей. Дуже важливо робити щеплення своєчасно, відповідно до календаря щеплень. Вакцина — якісна та безкоштовна. Вона наявна в усіх пунктах щеплень”, – каже медик.

За словами Олени Кузьменко, також щеплення рекомендують проводити вагітним у період від 16 до 32 тижнів вагітності.

Автор – Андрій Незнаєнко

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок