11 квітня — останній день реєстрації на НМТ: скільки людей та як складатимуть мультипредметний тест на Дніпропетровщині

11 квітня — останній день реєстрації на НМТ: скільки людей та як складатимуть мультипредметний тест на Дніпропетровщині

Ноутбук та книги на столі
НМТ 2024. Ноутбук та книги на столі. Фото: Суспільне Дніпро

Цьогоріч національний мультипредметний тест складається з чотирьох предметів. Три з них обов'язкові. Окрім української мови та математики у 2024-му усі мають оцінити свої знання з історії України. Четвертий предмет – на вибір. Це може бути іноземна мова, фізика, хімія, біологія, географія або українська література.

Про особливості предметного тестування Суспільному розповіла директорка Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти Марина Горбенко-Хвастунова.

Тривалість тестування

У 2024 році мультипредметний тест триватиме чотири години. Завдання розділять на два модулі. До першого входить українська мова та математика. Другий – історія України та предмет за вибором. Між блоками передбачена двадцятихвилинна перерва.

"В межах модуля учасники можуть обирати послідовність виконання завдань і перерозподіляти час. На виконання двох предметів в одному модулі учасник має дві години. Якщо якийсь предмет потребує більшої уваги він може витратити на нього більше часу", – каже Марина Горбенко-Хвастунова.

Хто складатиме національний мультипредметний тест

Марина Горбенко-Хвастунова розказала, що історію до обов'язкових завдань додали, аби підвищити рівень знань з цього предметі. Загалом скласти тести зможуть не лише цьогорічні випускники, а й всіх, хто має повну загальну середню освіту.

"Тести складають дві категорії. Випускники 2024 року та випускники минулих років. Таких, як і завжди на НМТ записалось менше, аніж абітурієнтів 2024 року. Таке співвідношення зберігається протягом останніх років", – розповідає директорка з регіонального центру оцінювання якості освіти.

Реєстрація на НМТ тривала з 14 березня до 11 квітня. За словами Марини Горбенко-Хвастунової, цьогоріч на Дніпропетровщині тести складатиме близько 22 - 24 тисячі людей. З минулого року кількість охочих майже не змінилась, розповіла директорка регіонального центру оцінювання якості освіти. Серед зареєстрованих є й абітурієнт з інших областей.

"Це жителі Донецької області, як пререселенці, так й ті, хто наразі перебуває на території Донецької області. Також чекаємо абітурієнтів з Херсонської, Миколаївської, Луганської та Харківської областей", – каже жінка.

Що робити, якщо не встиг зареєструватися

Директорка регіонального центру розповіла, якщо абітурієнт не зміг зареєструвати кабінет в основний період, а саме з березня по квітень, то це можна зробити у додатковий час.

"Якщо людина пропустила реєстрацію з поважних причин, то з 10 до 15 травня можна зареєструватися на додаткову сесію", – каже Марина Горбенко-Хвастунова.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок