"Востаннє водопілля тут було понад 70 років тому". На територію колишнього Каховського водосховища повертається вода

"Востаннє водопілля тут було понад 70 років тому". На територію колишнього Каховського водосховища повертається вода

Каховська ГЕС
Територія колишнього Каховського водосховища. Фото: Юрій Тинний/Суспільне Дніпро

Після руйнування Каховської ГЕС у 2023 році та осушення Каховського водосховища на територію історичної місцевості Великого Лугу почала повертатися вода. Про це в ефірі Суспільного.Студія розповів голова правління громадської організації "Українська природоохоронна група" Олексій Василюк. За його словами, кількість води збільшилась природним чином – через швидке танення снігу та дощі.

Він зазначив, що на території Великого Лугу почали з'являтися нові види рослин.

"Ці ліси, які вже почали рости на тій території, де було водосховище – будуть добре зволожені. А чужорідні рослини, які теж намагаються там закріпитися вони переважно посухостійкі – вони вимруть від цього. Це природне явище , яке допомагає відновити на Великому Лузі саме ті місцеві види рослин, з дерев – це в першу чергу різні види верб і тополь. Це прекрасне природне явище", – каже він.

Востаннє водопілля у цій місцевості спостерігалось понад 70 років тому.

"Востаннє таке явище було у тут понад 70 років тому, до заповнення Каховського водосховища. Долина великої річки вона готова до радикальних змін. Якби Сталін не придумав водосховищ, і у нас досі був би дикий Дніпро, тоді водопілля було б кожного року, можливо заливало б всю долину річки, можливо розривало б береги, промивало б нові русла. Але кожного року, після всіх цих катаклізмів – природа прекрасно б відновилась", – розповів Василюк.

За його словами, як саме природа буде відновлюватися та які рослини зрештою збережуться на цій території поки невідомо.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок