"Ми живемо, вони виживають 22 місяці у полоні": у Дніпрі рідні військовополонених вийшли на акцію підтримки

"Ми живемо, вони виживають 22 місяці у полоні": у Дніпрі рідні військовополонених вийшли на акцію підтримки

акція, військовополонені, Дніпро
Акція підтримки військовополонених у Дніпрі, 14 січня 2024 року. Фото: Суспільне Дніпро

У Дніпрі проводять акцію в підтримку родин військовополонених. У Слобожанському сквері півтори сотні людей вийшли з плакатами з закликами повернути рідних з російського полону, передає кореспондентка Суспільного.

"На акцію підтримки зібралися усі родичі військовополонених. Це не лише рідні військових Маріупольського гарнізону, а й з острова Зміїний, Бахмутського напрямку. У цьому унікальність нашої дніпровської групи — ми підтримуємо усіх полонених. З кожним разом нас стає все більше: починали ми десь з 60 людей, нині десь 120", — розповіла співорганізаторка акції Наталія Коломенська.

За її словами, цього разу акція мовчазна і без ходи. Усі емоції та заклики рідні розмістили на плакатах, які тримали в руках.

"Ми живемо, вони виживають 22 місяці у полоні": у Дніпрі рідні військовополонених вийшли на акцію підтримки
Учасники акції з плакатами й прапорами вишикувалися вздовж проспекту Слобожанський на лівому березі міста. Фото: Суспільне Дніпро

У 25-річної Дар`ї у російському полоні перебуває брат. Жінка розповіла: чоловік з перших днів повномасштабного вторгнення мобілізувався до Збройних сил України. Служив розвідником на Донецькому напрямку, звідти й потрапив у полон.

"Вже 22 місяці він у полоні. Інформації мінімум. Знаємо, що він у місцях позбавлення волі. Коли відбувається обмін полоненими, то тоді від побратимів дізнаємося крихти інформації. Знаємо, що не доїдають, що їх там катують... Знаємо, що вони там в інформаційній бульбашці, їм нічого не відомо про їхніх рідних", — говорить Дар`я.

У Дніпрі рідні військовополонених вийшли на акцію
У дніпрянки Дар`ї у полоні вже 22 місяці перебуває брат, який служив розвідником. Фото: Суспільне Дніпро

Вона зазначила: мета акції — нагадати суспільству та владі, що не можна забувати про полонених, адже вони стримали російське військо. Рідні продовжуватимуть боротися, сподіваються на якнайшвидший обмін та повернення додому усіх полонених бійців.

Аліна Кучер — мати військовополоненого. Жінка каже, про свого сина нічого не знає.

На Слобожанському проспекті рідні військовополонених провели акцію
Мати військовополоненого Аліна Кучер. Фото: Суспільне Дніпро

"Я мати військовополоненого морського піхотинця 501 окремого батальйону морської піхоти. Він служив за контрактом й перебував в зоні ООС й там зустрів повномасштабне вторгнення Російської Федерації на території України разом зі своїми побратимами. Ні листів, ні дзвінків. Мені не відоме місце утримання, не відомий стан здоров’я моєї дитини", — розповіла вона.

За даними спеціальної комісії при Міністерстві реінтеграції, в російському полоні перебуває 3,5 тисячі військових.

Рідні військовополонених у Дніпрі провели акцію
Сестра військовополоненого Оксана Шрамко. Фото: Суспільне Дніпро

"Наразі наші хлопці перебувають в полоні, ми боремся до останнього, поки не буде кожного звільнено. Рік тому ми побачили відеозвернення від мого брата, отримали лист. Він писав, що усі хлопці тримаються, хочуть додому й вірять, що всі вони будуть скоро вдома", — сказала сестра військовополоненого Оксана Шрамко.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок