У Марганці на Дніпропетровщині в гуртожитку протягом трьох років без комунікацій живе 87-річна Анна Бабенко з сином. Як розповіла жінка Суспільному, їжу готує за допомогою газового балона, а температура в кімнаті — нижче трьох градусів.
За словами секретаря Марганецької міськради Анатолія Деркача, у квітні 2021 року через борги у майже 200 тисяч гривень будівлю відімкнули від комунікацій. Відтоді, каже Анна Бабенко, люди поступово виїжджали. Зараз тут вони єдині мешканці.
"Я сплачувала все регулярно: ми як люди, які пережили війну й голод — звикли все сплачувати вчасно", – сказала вона.

Анна Бабенко розповіла: взимку максимальна температура у кімнаті до трьох градусів тепла.
"Бурульки висіли, капало нам на голову: ми мокрі, вдягнуті спали. Три роки не могли вдітися. Наллю в кружечку водички, холодно – замерзає вода", – розповіла жінка.

По допомогу в пошуку нормального житла жінка зверталася до Марганецького виконкому. Та відповіді не отримала.
"А що ви хочете, щоб вам хороми дали? Не треба нам хороми, дайте кімнатку, щоб ми хоч зиму перезимували", – сказала Анна Бабенко.

Секретар Марганецької міськради Анатолій Деркач пояснив: виконком пропонував жінці переїхати в інше житло, але вона відмовилася.
"Їм там дозволили пожити. В терцентр, пропонували жити у квартирі, але вона відмовляється. Ми їй казали "ти можеш там жити, але потрібно сплачувати комунальні послуги. Вона сказала "мені це не потрібно, я буду набирати воду ходити", – сказав Анатолій Деркач.

На початку листопада через холод в кімнаті жінка захворіла та потрапила в лікарню. Зараз разом з сином вони переїхали до орендованої квартири. Віктор Кочегін каже, за пів року заплатили дев'ять тисяч гривень.
"Ні штор не було, ледве балкон закрили, тільки стінка була. Тут хоч умови є, можна в туалет сходити. А зимою, ходимо в відра, а потом виливаємо, тому що потому унітаз замерзає", – розказав чоловік.

Найближчі пів року родина житиме в цій квартирі. Але через брак коштів, каже Анна, ймовірно повернуться до гуртожитку.
Авторка – Поліна Паламарчук.
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро