На Дніпропетровщині з початку 2023 року до обласного центру зайнятості звернулися понад 50 тисяч людей. Про це Суспільному повідомила заступниця начальника управління реалізації політики зайнятості обласного центру зайнятості Олена Мітіна.
Торік з січня по червень звернулися 70,5 тисячі. Через бойові дії, каже посадовиця, частина людей покинула домівки й разом з тим залишила свої місця роботи.
Що пропонують переселенцям і місцевим
Серед таких – і Олена Біла. Жінка – переселенка з Бахмута. Розповідає, там останні роки працювала на місцевому ринку. Аби знайти роботу на новому місці, звернулася до центру зайнятості.
"Запропонували мені громадські роботи в центрі захисту населення. До цього приходила, тут же ж лекції проводять, нам там розповідали, яка можлива праця", – каже переселенка.
Олена Біла розповідає: зараз отримує мінімальну зарплату на громадській роботі. Каже, хотіла б спробувати себе на вакансії у держустановах.
Заступниця начальника управління обласного центру зайнятості Олена Мітіна розповідає, на Дніпропетровщині з понад 50 тисяч громадян, які шукали роботу з початку цього року, змогли працевлаштувати 14 тисяч.
"Робітничі посади – це кухарі, це водії, токарі, електрогазозварювальники, тому на ці посади ми працевлаштовуємо людей і в принципі до нас приїжджають люди з такими посадами", – говорить вона.
Олена Мітіна розповідає: проводять виїзні заходи в області, аби допомогти знайти роботу якомога більшій кількості людей.
Яка середня зарплата в області
З початку 2023 року середня зарплата у Дніпропетровській області та країні збільшилася, розповідає директор з комунікації сайту з пошуку роботи Максим Пилипенко. Каже: зараз, за їхніми даними, ринок праці на Дніпропетровщині на 85% повернувся до довоєнних показників.
"Станом на 2023 рік ми бачимо що середня зарплата по Україні зросла на 10% і вона складає 17 тисяч гривень, середня зарплата по Україні. Якщо говорити про Дніпропетровську область, то там середня зарплата зросла на 14%", – говорить експерт.
Максим Пилипенко розповідає: роботодавці від початку війни зарплати не зменшували. Каже, основною проблемою був дефіцит робочих місць через закриття бізнесів та виїзд за кордон працездатного населення країни. Прогнозує збільшення й надалі, однак, зазначає, відсоток зростання зарплат менший, ніж рівень інфляції.
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро