У Царичанській громаді Дніпровського району орнітологи спільно з енергетиками окільцьовують дитинчат лелек. За два дні планують охопити 10 гнізд. Усього в рамках проєкту енергетичне підприємство планує допомогти орнітологам з кільцюванням 250 птахів, розповіли у компанії Суспільному.
У Царичанській громаді Дніпровського району орнітологи спільно з енергетиками окільцьовують дитинчат лелек. Орнітолог Олександр Гайдаш каже, роблять це, аби відслідковувати шляхи міграції птахів. Місцеві жителі розповідають, лелек бачать тут вже три роки.
"Я дивлюся, а воно ж гнізда не було. Дивлюсь прилетіло дві лелеки, і гілочки ж мостять. Трішки помостять а вони падають гілочки, падають і падають", – каже жителька Преображенки Світлана.
Побачивши, що лелеки не можуть збудувати собі гніздо, Світлана разом із сусідкою звернулись до селищної ради з проханням встановити корзину для майбутнього гнізда.
"Ці пташки ну зрозуміли те що ми хочемо їм, бажаємо добра. Освоїли, приїхали з РЕСу в той же день коли ми попросили. Встановили їм гніздо,там як положено все, ну і вони одобрили це, посилилися", – розповіла жителька Преображенки Тетяна.
За словами орнітолога Олександра Гайдаша, до появи електроопор лелеки селились на деревах, але зараз птахи частіше обирають стовпи електромереж. Каже, кільцювання необхідне для науковців, адже тоді їм легше отримувати інформацію про вид птахів.
"Ми кільцюємо пташенят двома кільцями, одне з яких кольорове, воно зелене, інше металеве. Перш за все це розширення знань про вид, розширення знань про його міграційну активність, про гніздову активність і звісно ці знання ми в першу чергу застосовуємо для збереження цього виду ну і взагалі видів з якими ми працюємо", – зазначив орнітолог Олександр Гайдаш.
На кільцях є номери та позначки за допомогою яких можна дізнатися, в якій країні окільцювали птахів, його вік та іншу інформацію. Також під час кільцювання науковці вимірюють вагу лелек, розмір їхніх крил та довжину дзьоба. Аби дістатися гнізда, енергетики перекривають електропостачання біля стовпа і за допомогою підйомного крана піднімають науковців. Директор енергетичного підприємства Андрій Терещук каже, планують і надалі допомагати орнітологам з кільцюванням.
"Кільцювання лелек в цьому році це для нас перший такий проєкт да, перша участь. Сьогодні ми плануємо і в цілому в цій програмі ми плануємо окільцювати, допомогти орнітологам провести кільцювання близько десяти гнізд", – розповів директор енергетичного підприємства Андрій Терещук.
У Дніпропетровській області впродовж двох днів планують окільцювати 10 гнізд.
Загалом це – 21 пташеня. Усього в рамках проєкту енергетичне підприємство планує допомогти орнітологам з кільцюванням 250 особин птахів.
Автор – Антон Сіренко
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро