У Дніпрі у музеї АТО відкрилась виставка благодійного фонду "Вільна Білорусь" — "Пліч-о-пліч проти спільного ворога". У експозиції представили 20 стендів з історіями та світлинами білорусів, які загинули під час збройної агресії РФ, розповіли Суспільному організатори
Одне з фото присвячене Василю Парфенкову на позивний Сябро. Його дружина Олена Гергель згадує: в Білорусії Василь був політв'язнем. Пара познайомилась у 2014 коли чоловік приїхав в Україну.
"У 2010 році після фальсифікації виборів в Білорусі, був, як в Україні Майдан, Білорусь намагалася зробити Площу. На жаль і мітинги були подавлені, і багато хто з активістів тоді отримували терміни у в'язниці. Хлопці все життя боролися там з режимом, а коли це вже стало абсолютно неможливо то приїхали намагатися подолати режим через Україну", – говорить вона.
У Василя залишилось двоє дітей: восьмирічний Мілан та п'ятирічна Соломія. Разом з родичами Олена евакуювала їх закордон, сама ж повернулась в Україну, аби працювати медичною інструкторкою.
"Син дуже важко сприйняв, він досі ще не отямився, що цілком впливає. Він дуже зараз боїться за мене, що я перебуваю тут в Україні. Донечка через те, що вона молодша, якось вона більш уже адаптувалася зараз, їй легше, але весь час згадує тата на всі свята. Каже що тато янгол і тому вітає з Днем тата і сьогодні День героїв тому теж буде сьогодні дзвонити й казати, щоб я привітала від людей тата, як янгола", – розповідає Олена Гергель.
Андрій Кушніров колишній боєць батальйону "Волат" каже: досі не може усвідомити, що його побратимів вже немає.
"У Сєверодонецьку ми захищали промзону та Іван Марчук на позивний Брест, командир мого батальйону, буквально витяг мене з позиції, на яку прилетів танковий снаряд. Я б тут не стояв, якби не Брест", – каже він.
Керівник благодійного фонду "Вільна Білорусь" Олексій Францкевич розповідає: багато родичів загиблих живуть в Білорусії, та їм може загрожувати небезпека через розголос. Тому стендів двадцять. Утім команда збирає інформацію, аби відкрити музей в Бучі, де після перемоги, будуть зберігати всі історії білоруських бійців, які боронять Україну.
"Серед білоруських героїв наразі два герої України, посмертно. Та іменами трьох білоруських героїв перейменовані вулиці в Україні", – каже Олексій Францкевич.
Нині відвідати виставку можна безкоштовно у музеї АТО, двадцять шостого травня експозицію перевезуть до Запоріжжя.
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро