Міськради Дніпра та Кам'янського закликають сприяти забороні УПЦ на території міста — петиції

Міськради Дніпра та Кам'янського закликають сприяти забороні УПЦ на території міста — петиції

Доповнено
Міськради Дніпра та Кам'янського закликають сприяти забороні УПЦ на території міста — петиції
. Фото: УПЦ Дніпропетровська Єпархія

У Дніпрі та Кам'янському зареєстрували петиції про заборону Української православної церкви та її структурних підрозділів на території міста.

Наразі петиція, яку зареєстрували у Дніпрі набрала 182 голоси з 3000 необхідних. Про це йдеться на сайті "Платформа електронної демократії".

Як розповів Суспільному автор петиції Роман Сердюк, головна вимога – розірвання всіх договорів з УПЦ, які укладені комунальними підприємствами, а також накладення мораторію на укладення таких договорів на майбутнє.

"Це і розірвання договорів на комунальні послуги, і договорів на оренду земельних ділянок, на оренду якогось комунального майна, якщо вони орендують. І плюс звернутися з тим самим до обласної ради", – зазначив Роман Сердюк.

За його словами, відповідно до положення про електронні петиції у разі якщо вона не набере необхідних голосів, міськрада має розглянути її як колективне звернення і надати відповідь.

"Ця петиція більше на підтримку законопроєкту, що вже є у Верховній Раді про заборону УПЦ на території країни. Але місцева влада теж має висловитися, заявити своє ставлення від територіальної громади з цього приводу", – каже автор петиції.

Окрім цього, автор петиції пропонує заборонити масові заходи у дні релігійних свят.

"З метою недопущення проросійських провокацій та масових заворушень, захисту прав і свобод громадян, звернутись до військової адміністрації міста із пропозицією заборони проведення масових релігійних заходів на території храмів та на території поблизу храмів УПЦ (МП) у дні релігійних свят, таких як Пасха (16 квітня), Трійця (4 червня) та інші", – йдеться у повідомленні.

До кінця збору підписів на підтримку петиції лишилось 88 днів.

Петиція про заборону УПЦ у Кам'янському

У Кам'янському петицію про заборону УПЦ зареєстрували 10 квітня. Про це йдеться на сайті "Платформа електронної демократії".

Наразі петиція набрала 213 голосів з 250 необхідних.

Як зазначає автор петиції Андрій Іванченко, головною вимогою є розірвання договорів оренди приміщень та земельних ділянок на території Кам'янського.

Також у петиції автор закликає Службу безпеки України перевірити діяльність священників та персоналу УПЦ.

"Звернутися до правоохоронних органів та в СБУ з метою дослідження можливої протиправної діяльності священиків та персоналу УПЦ (МП). Перевірити факти наявності паспортів громадян РФ у священиків УПЦ (МП) в місті Кам’янське", – зазначає автор петиції.

Що відомо

  • У реєстрі релігійних організацій та офіційних документах Українська православна церква не має приставки Московський патріархат. Назву УПЦ (МП) ще можна побачити у звіті Державної служби України з питань етнополітики та свободи совісті за 2021 рік. Навесні 2022 року УПЦ Московського патріархату внесли зміни у свій Статут, щоб відмежувати УПЦ від РПЦ. Попри це, релігієзнавча експертиза Держслужби з питань свободи совісті засвідчила: УПЦ є структурним підрозділом Російської православної церкви.

Читайте також

У Дніпрі затримали священника УПЦ (МП) за підозрою у розбещенні рідних доньок

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок