Дезінфікуючі бар'єри та карантинна зона: як на Дніпропетровщині борються з розповсюдженням африканської чуми свиней

Дезінфікуючі бар'єри та карантинна зона: як на Дніпропетровщині борються з розповсюдженням африканської чуми свиней

Дезінфікуючі бар'єри та карантинна зона: як на Дніпропетровщині борються з розповсюдженням африканської чуми свиней
. Карантинна зона у селі Орлівщина після реєстрації випадку африканської чуми свиней у лютому 2023 року. Фото: Суспільне Дніпро

На Дніпропетровщині виявили спалах африканської чуми свиней. Захворіли 14 тварин в одному з домогосподарств села. Тварин вилучили у господарів та ліквідували,  будинок та подвір'я наразі на карантині, розповіли Суспільному у лікарні ветеринарної медицини.

14 тварин, у яких виявили захворювання, вилучили в господарів, приспали, а їхні тіла спалили. Захоронення обробили дезінфікуючими засобами. Наразі домогосподарство в карантині, перед воротами встановили дезінфікуючий бар'єр, аби запобігти поширенню вірусу.

В Орлівщині зафіксували захворювання свиней на африканську чуму
Дезінфікуючий бар'єр для запобігання поширення вірусу. Фото: Суспільне Дніпро

"Свині були вилучені, проведена механічна очищення подвір'я з подальшим проведенням шляхом аерозольної обробки приміщень. Місця, де зберігався гній, пересипані хлорним вапном. Вивезено також інвентар, який використовувався, той який можливо, то було також спалено. Ця хвороба людям не загрожує, вона загрожує свиням і досить має великі економічні збитки, за рахунок того, що вона швидко розповсюджується", – розповів начальник Новомосковської районної лікарні ветеринарної медицини Сергій Мезенцев.

Щоб з'ясувати, чи не поширилась інфекція, перевіряють навколишні будинки.

Жителька одного з будинків у селі вже зарізала свиней, показує пустий свинарник. За процедурою, комісія має дослідити домогосподарства в радіусі трьох кілометрів від точки зараження.

"На жаль, більшості людей немає вдома, напевно, на роботі, знайшли одну людину, яка зізналась, що в нього є одна голова свиней, в більшості випадків люди не утримують свиней, ми все складаємо на опис і обхід буде продовжуватися", – розповіла головна епізоотологиня Новомосковського району Жанна Лавриненко.

До ринків Новомосковська часто везуть продукцію з навколишніх сіл, тож тут влаштували додаткові перевірки, аби заражене м'ясо не потрапило на прилавки.

"Ми живемо в другому кінці, ми туди ближче, до Харківщини, в нас такого немає. Нам поросятам щеплення дають маленьким, приїжджає ветлікар, прививки проти чуми, щеплені свині вдома", – розповіла продавчиня Наталя.

В Орлівщині зафіксували захворювання свиней на африканську чуму
Ринок у Новомосковську. Фото: Суспільне Дніпро

Завідувачка лабораторії говорить: аби виявити африканську чуму свиней, відправляють зразки у Дніпро, а на місці самі виявляють вірус за зовнішніми ознаками.

"Шкіра, особливо живіт, вуха, голова, шия – синюшні плями або фіолетово-бордові. Внутрішні органи часто вражаються: нирки, печінка, крововиливи, легені. І при наявності таких запалювальних явищ ми мусимо повідомити керівництво наше. Туша поміщається в холодильник-ізолятор, в нас є на ринку. Воно повністю опечатується, і чекаємо результати перевірки", – каже завідувачка лабораторії центрального ринку Новомосковська Наталя Турчина.

В Орлівщині зафіксували захворювання свиней на африканську чуму
В Орлівщині зафіксували захворювання свиней на африканську чуму. Фото: Суспільне Дніпро

Результати перевірки отримують за добу, каже Наталя Турчина. Якщо підозра підтверджується, тушу спалюють.

"Ми звернулись до відділу поліції нашої місцевої, щоб вони разом в унісон з нами, ми завжди співпрацюємо у цьому плані, змогли вияснити можливі шляхи завозу, або корми, якими кормлять свинок, потім звідки куплялися ці свинки, ну і так далі", – розповів начальник Новомосковського районного управління Держпродспоживслужби Сергій Плачков.

За словами Сергія Плачкова, в Новомосковському районі зараження африканською чумою востаннє фіксували у 2020 році, тому алгоритми вже відпрацьовані.

Читайте також

У селі на Дніпропетровщині виявили спалах африканської чуми свиней

На Дніпропетровщині підтвердили сказ у лисиці та безпритульного кота

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок