“Повернулись усі лікарі і медсестри": одна з лікарень Херсонщини відновлює роботу

“Повернулись усі лікарі і медсестри": одна з лікарень Херсонщини відновлює роботу

Важливо
“Повернулись усі лікарі і медсестри": одна з лікарень Херсонщини відновлює роботу
. Фото: Суспільне Дніпро

У Бериславському районі Херсонської області відновлюють роботу лікарні. Нині там лагодять будівлю, пошкоджену через обстріли російської армії, та завозять медикаменти. Крім того, сюди повернулися всі лікарі.

Медична сестра Ольга – жителька Бериславського району, що на Херсонщині. В лікарні працює вже понад 26 років. З початком повномасштабного вторгнення лишилася у рідному селі. Говорить: не могла поїхати, адже була потрібна тут.

"Коли були сильні обстріли, доводилось виводити людей з кабінетів, ставити під стіночки, заспокоювати їх. Йдеш з роботи – все в порядку. А приходимо – вікон немає, в стінах дірки. Було таке, що потрапляла під відкритий обстріл, під відкритим небом. Біля мене летіли снаряди. Було дуже страшно", – каже Ольга.

Сімейна лікарка Галина каже: за 43 роки роботи в медицині ніколи не працювала так тяжко.

"12-го березня у нас тут був потужний обстріл. Привозили поранених у приймальний покій, я там чергувала і надавала першу допомогу всім пораненим.Ми на роботу під вибухи ходили, приймали хворих під вибухи”, – розповіла Галина.

“Повернулись усі лікарі і медсестри": одна з лікарень Херсонщини відновлює роботу
“Повернулись усі лікарі і медсестри": одна з лікарень Херсонщини відновлює роботу. Фото: Суспільне Дніпро

Обстріли Бериславського району зменшились в жовтні, як тільки ЗСУ відтіснили російських окупантів далі від населених пунктів. Віра, директорка місцевого центру первинної медико-санітарної допомоги, говорить: найпотужніший обстріл села був у серпні, коли нарахували близько ста прильотів.

"Ми працювали під час обстрілів, медична допомога населенню надавалась щоденно. Але не повний робочий день. Тому що обстріли хаотично прилітали до нас, і можливі й зранку, і в обід, і ввечері", – розповідає Віра.

Після обстрілів у закладі вибиті 245 вікон, пошкоджені 50 дверей та 300 квадратних метрів даху. До повномасштабної війни ця лікарня обслуговувала 18 тисяч місцевих жителів, нині ж – близько 9 тисяч людей. Один лікар приймає близько тридцяти пацієнтів щодня.

У нас відновлення майже на 80%. Повернулись усі лікарі, повернулись всі медичні сестри. Заклад працює на повну потужність. З 8-ї до 15-ї. Надаємо всю медичну допомогу, згідно з вимогами, пацієнтів також побільшало. Люди повертаються в села. Майже 90 відсотків у нас є на нашій території", – додала вона.

"Повністю були відсутні вікна, і проблема з дахом була, і відсутнє опалення було. Було завезено велику кількість плівки, ЮСБ. Там була жахлива ситуація, тому що не було навіть шурупокрута й електрообладнання, чим працювати", – розповів начальник Криворізької РВА Євген Ситниченко.

За словами директорки, нині заклад повністю забезпечений всіма необхідними медикаментами та обладнанням.

Читайте також

"Бомбили, стріляли, по хатах ходили". Історія жительки звільненої Новоолександрівки на Херсонщині

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок