Світловідбивні стрічки, діодні затискачі та ліхтарики. Як дніпряни убезпечують себе за відсутності вуличного освітлення

Світловідбивні стрічки, діодні затискачі та ліхтарики. Як дніпряни убезпечують себе за відсутності вуличного освітлення

Світловідбивні стрічки, діодні затискачі та ліхтарики. Як дніпряни убезпечують себе за відсутності вуличного освітлення
. Суспільне Дніпро

В умовах економії електроенергії на вулицях Дніпра вимикають зовнішнє освітлення. Відтак пішоходам потрібно дбати про те, щоб бути помітними в темряві.

Дніпрянин Максим розповів Суспільному: до пересування вулицями у темний час доби підготувався — придбав ліхтар.

"Кожен сам за себе відповідає, за своє життя. За нас ніхто цього не зробить, якщо самі про себе не потурбуємось. Це техніка безпеки", — каже чоловік.

Лілія Потрас також вирішила підготуватися до пересування у темряві. Придбати собі світловідбивальні стрічки жінка тільки планує. А от дитині вже придбала аналог світловідбивачів — діодні затискачі для взуття.

"Дуже важливо не загубити дитину, бачити її в темряві. І щоб іншим учасникам дорожнього руху її видно було. Водії щоб могли зорієнтуватися в темряві", — говорить дніпрянка.

У темному одязі та без світловідбивачів пішоходів видно з відстані десяти метрів. Цього, кажуть патрульні, замало, аби водій вчасно встиг загальмувати.

За словами патрульних, лише у період з 25 жовтня по 1 листопада у Дніпропетровській області загинули 19 пішоходів. Більшість із них – у темний час доби. Тож закликають людей обирати світлий одяг та не переходити дорогу в непередбачених для цього місцях.

Найкраще ж використовувати світловідбивачі, з ними пішохода видно з відстані ста тридцяти метрів.

"Їх потрібно розміщувати з боку руху автомобіля, а ще краще з обох боків, на рівні зору водія. Також потрібно їх розміщувати на рухливих ділянках тіла – передпліччях, гомілках, щиколотках", — радить речниця патрульної поліції області Людмила Копиленко.

Водіям поліцейські радять їздити повільніше, ніж зазвичай. Кажуть: необхідно обирати безпечну швидкість, що може бути меншою за дозволену. Крім того, варто бути більш уважними на дорозі.

"Водіям у темний час доби потрібно бути більш пильними, коли рухаєтеся по прибудинковій, по дворовій території. Пригальмовувати біля пішоходних переходів, навіть якщо здається, що там взагалі нікого немає. Пригальмовувати біля магазинів або якихось центрів скупчення людей", — говорить Людмила Копиленко.

За її словами, носити світловідбивні елементи в нічний час пішоходи зобов’язані з 2020 року, тоді уряд вніс зміни до правил дорожнього руху. Для тих, хто переходить дорогу без світловідбивачів, передбачені штрафи – заплатити доведеться 51 гривню.

Авторка — Катерина Нічик

Читайте також

У Дніпрі змінюють графік вуличного освітлення: вулиці вимикатимуть о 19:00

У Дніпрі для підприємців запровадили режим економії електроенергії: порушникам відключатимуть світло

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок