Мати залишила своїх девятьох дітей у будівлі міськради Кривого Рогу: нові подробиці

Мати залишила своїх девятьох дітей у будівлі міськради Кривого Рогу: нові подробиці

Важливо
Мати залишила своїх девятьох дітей у будівлі міськради Кривого Рогу: нові подробиці
. Фото: unsplash

Дев’ятеро дітей, яких тиждень тому їхня мати залишила у будівлі міськради Кривого Рогу, наразі перебувають у міському центрі реабілітації. Інформацію про це Суспільному підтвердила керівниця закладку Олена Колос. Вона повідомила Суспільному, що мати вже приїздила до дітей у заклад та обіцяла їх забрати, як тільки знайде житло. Поліція відкрила проти жінки кримінальне провадження – за невиконання батьківських обов’язків.

Про те, що мати залишила дітей у приміщенні міськради, бо не може їх прогодувати, раніше повідомила уповноважена Верховної ради з прав людини Людмила Денісова. Денисова заявила, що жінка не змогла ні оформити виплати на дітей, ані тимчасово влаштувати дітей у притулок. За її даними, наймолодшій дитині – три роки, а найстаршій – 16.

Суспільне дізналося нові подробиці цієї історії.

У селищі Широкому Криворізького району 34-річна мати, яка лишила дітей біля міськради, винаймає будинок. Кореспонденти Суспільного приїхали сюди о 9-ій ранку, жінка спілкуватися не захотіла.

Багатодітна мати залишила своїх 9-ох дітей у будівлі міськради Кривого Рогу – нові подробиці
У селищі Широкому. Суспільне Дніпро

Директорка Центру надання соціальних послуг Широківської селищної ради Світлана Чуніхіна розповідає: про те, що у Широкому живе родина з 9-а дітьми, соціальні служби дізналися з листа керівництва загальноосвітньої школи селища Бехтери, що на Херсонщині, де раніше жила мати з дітьми. Представниця селищради каже: з родиною спілкувалися на початку листопада.

«Тимчасово у нас проживала ця громадянка. 3 листопада ми виїхали у сім’ю. Поспілкувалися з нею про те, що необхідно, щоб діти навчалися. З того, що побачили, – у дітей був належний зовнішній вигляд, у мами належний зовнішній вигляд. Завдання було – щоб діти приступили до навчання. Цю роботу ми організували», – розповіла вона.

Чому мати не отримувала допомогу на дітей

Наприкінці листопада багатодітна мати приходила до відділу соціального захисту населення селищної ради. Вона хотіла отримати фінансову допомогу, говорить головна спеціалістка відділу соціального захисту населення селищради Інна Стародуб.

"Отримує вона (кошти – ред.) на двох старших діток від першого шлюбу, на інших не отримує, бо ще заміжня і не може отримувати аліменти, що через 3 місяці чи подасть в суд, чи вже буде суд. Вона сказала: добре, я збираю пакет документів і можу прийти", – зазначила посадовиця.

За словами Інни Стародуб, раніше багатодітна мати мешкала у Херсонській області й там отримувала соціальну допомогу. Аби отримати виплати на Дніпропетровщині, їй потрібно переоформити документи.

Що кажуть в поліції

За інформацією речниці криворізької поліції Оксани Лєсонєн, дітей з цієї родини вже забирали до Центру реабілітації два роки тому. Щодо жінки складали адмінпротоколи, а зараз на неї відкрили кримінальну справу за невиконання батьківських обов'язків.

«Відносно жінки раніше складалися адміністративні протоколи, передбачені статтею 184-ою Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме – щодо невиконання батьківських обов’язків. Наразі проти жінки відкрито кримінальне провадження за статтею 166-ою Кримінального кодексу України, а саме – злісне невиконання батьківських обов’язків», – сказала представниця поліції.

Що з дітьми

У Центрі соціально-психологічної реабілітації діти зможуть перебувати упродовж дев’яти місяців, каже директорка закладу Олена Колос. Зараз діти адаптуються до умов закладу. Шестеро старших вже відновили навчання в школі.

«Розпочався період адаптації. Діти у нас перебувають вже вдруге, тому обстановка для них знайома. Діти дуже хороші, виховані, дуже прив’язані до мами. І звичайно хочуть повернутися до неї. Мати відвідала дітей, передала їм гостинців, висловила намір, що вона їх обов’язково забере», – сказала посадовиця.

Що сталося

15 листопада багатодітна мати залишила дев’ятьох дітей з речами й документами в будівлі Криворізької міської ради. Про це повідомила уповноважена Верховної ради з прав людини Людмила Денісова. З посиланням на слова жінки уповноважена розповіла, що мати 9-ох дітей переїхала до селища Широке Дніпропетровської області. Там вона звернулася до місцевої соцслужби, щоб оформити виплати для багатодітної сім’ї, однак фінансову допомогу їй не оформили, бо вона не змогла надати довідку про зарплату чоловіка, з яким офіційно ще не розлучилася. Тимчасово влаштувати дітей у притулок також відмовились через відсутність місць. Натомість жінці запропонували написати відмову від дітей. Тоді вона вирішила залишити дітей у міськраді.

Людмила Денісова заявила, що ця ситуація свідчить про бездіяльність посадовців місцевої влади, які "мають гарантувати, зокрема, вирішення питань щодо забезпечення прав дітей".

Читайте також

  • У Житомирі матері, яка залишила своїх дітей без їжі та нагляду, загрожує два роки обмеження волі

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок