Спілка українських аніматорів УАнімА у межах програми #UkraineEverywhere Українського інституту створили мистецьку інді-гру "60. Втрачені скарби". Це серія інтерактивних новел про художниць, які працювали в Україні в 60-х роках.
Анімовані розповіді з інтерактивним компонентом розкриють світові творчість і життєвий шлях українських мисткинь-шістдесятниць: Алли Горської (лідерка шістдесятників), Галини Зубченко (суспільний діяч), Любові Панченко (дизайнерка), Галини Севрук (керамістка, монументалістка) та Людмили Семикіної (майстриня декоративно-прикладного мистецтва).

Починається інтерактивна історія з Любові Панченко – майстрині та художниці-модельєрки, лауреатки премії ім. В.Стуса. Кожна гра розроблена в іншій стилістиці та різними авторами, але усі побудовані за принципом "point and click" ("наведіть курсор і натисніть"). Ігри розробили на основі досліджень, роботи з архівами, серії інтерв'ю з мисткинями та їхніми сім'ями.

Що відомо
- УАнімА — це спілка українських аніматорів, яка утворилася в березні 2017 року.
- Український інститут – це державна інституція у сфері управління Міністерства закордонних справ України. Місія Українського інституту — зміцнення міжнародної й внутрішньої суб'єктності України засобами культурної дипломатії. Інститут налагоджує міжнародні культурні зв'язки між людьми та інституціями та створює можливості для взаємодії українців зі світом.
- #UkraineEverywhere — програма Українського інституту, що через онлайн-проєкти розповідає про внесок України до світової культури.
Читайте також
"Живі картини" створили у художньому музеї Чернігова
У Львові презентували віртуальний тур музеєм Івана Труша
За якими сучасними українськими художниками та художницями варто почати стежити