Український інститут книги організував національний стенд на Болонському ярмарку дитячої книги 2025, що триває з 31 березня по 3 квітня. Уже провели два заходи і демонструють виставковий проєкт ілюстрації "Україна: Вчора та сьогодні".
Про це повідомляє УІК.
Всього Болонський ярмарок залучив до події 1500 учасників виставки з понад 90 країн світу.
Національний стенд України на ярмарку містить 25 учасників, серед них:
- "АССА",
- "Каламар",
- Мала академія наук,
- "Фоліо",
- "Час майстрів",
- "Життєрадісний жираф",
- "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА",
- "Час Змін інформ",
- "Чорні вівці",
- Saidova,
- "Крокус",
- "Моя книжкова полиця",
- "Богдан",
- "Ранок",
- РМ,
- "Букшеф",
- ADEF,
- Tyanachu,
- "Видавничий дім «Школа»",
- "Видавництво Старого Лева",
- "Маґура",
- "Маміно",
- видавництво "Видавництво",
- "Літературна агенція OVO",
- "Літ ґрунт".
Візуальні мотиви з ілюстрацій "тихої книжки" "Жовтого метелика" Олександра Шатохіна знову стали основою дизайну українського національного стенда. Крім того, цю айдентику використовують на листівках про дітей, які постраждалі від вторгнення Росії в Україну, а також про людей літератури (згідно з інформацією ініціативи "Недописані").
УІК провів дві події в межах програми заходів Болонського ярмарку дитячої книги за участю закордонних і українських спікерів.
"Tales of EUkraine: Кожен заслуговує на свою історію" — 31 березня. На цій події мовцями були Анна Берґман-Тахон, Енріко Туррін, який представляє Федерацію європейських видавців, П’єро Аттаназіо з Італійської асоціації видавців, Олена Одинока з УІК, Мар’яна Савка з "Видавництва Старого Лева", Катерина Міхаліцина, українська письменниця, перекладачка, членкиня PEN Ukraine.
А 2 квітня провели "EURead. Діти у світі дезінформації: як читання формує критичне мислення". На цій події слово мали Валентина Стоєва, яка є співголовою EURead, засновниця Children’s Book Foundation та Reading Foundation Bulgaria, Олена Одинока, членкиня EURead, заступниця директора з міжнародної співпраці УІК.
Також "Книжковий Арсенал" представляє виставковий проєкт "Україна: Вчора та сьогодні" за підтримки Болонського книжкового ярмарку та за кураторства Клубу ілюстраторів Pictoric. Виставка представляє роботи українських митців що працювали з ілюстрацією у XX столітті. Вона демонструє самобутність візуальної оповіді крізь часову перспективу.
Українці на Болонській виставці ілюстраторів
У 2022 році дві українські художниці перемогли на конкурсі Болонської виставки ілюстраторів. Серед переможців були Поліна Дорошенко та Ганна Іваненко.
У 2023 році до участі у 57-й Illustrators Exhibition на Болонському книжковому ярмарку журі відібрало 80 авторів, однією з яких стала українська ілюстраторка Юлія Тверітіна.
У лютому минулого року "Видавництво Старого Лева" потрапило у шортліст найкращих дитячих видавництв світу від Болонського книжкового ярмарку. Це вперше українці потрапили до короткого списку.
А у 2024 році у список фіналістів потрапило одразу 8 художниць, серед них і Оксана Драчковська, яка увійшла до фіналу цьогоріч. Тоді перемогу здобули Поліна Дорошенко й Оксана Домашич.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]