Перейти до основного змісту
У Франції триває фестиваль Тиждень української драми

У Франції триває фестиваль Тиждень української драми

Логотип Українського інституту у Франції
Логотип Українського інституту у Франції. Institut ukrainien en France/Facebook

У Франції 10–14 грудня проходить фестиваль "Тиждень української драми".

Про це стало відомо з Facebook-сторінки Українського інституту у Франції.

"Фестиваль запрошує вас відкрити для себе чотири українські п'єси, які відображають як театральну спадщину країни, так і нові творіння, натхненні сучасними викликами та реаліями. Відповідно до духу фестивалю, ці інсценізації будуть виконані французькими акторами", — йдеться в дописі.

Зокрема, 13–14 грудня в межах фестивалю відбудуться театралізовані читання п'єси Post-it драматурга Ігоря Носовського. Режисерка заходу — Марія Ісакова. П'єсу читатимуть французькі актори Сара Віо, Селін Лож'є, Роксана Сіго та Дункан Тальгуе.

Також до програми увійшли чотири постанови:

  • "Мартин Боруля" Івана Карпенка-Карого;
  • "Маруся Богуславка" Михайла Старицького;
  • "Молочай" Оксани Гриценко;
  • "Стікер" Ігоря Носовського.

Таке наповнення фестивалю покликане представити глядачам погляд на нашу історію та ідентичність, а також показати сучасну українську творчість з гострим поглядом на війну.

"Ці роботи, створені з різницею в понад століття, ілюструють невтомне прагнення до свободи, глибоку прив'язаність до Батьківщини та незламний гумор, що характеризують українську ідентичність", — пояснюють на сайті Українського інституту у Франції.

Про фестиваль "Тиждень української драми"

Тиждень української драми створила Марія Ісакова в партнерстві з Українським інститутом, благодійним фондом "Мистецькі надра", Театром дю Солей та платформою культурних ініціатив "Ізоляція". Фестиваль організовано за підтримки Посольства України у Франції та Французького інституту.

Вперше Тиждень української драми пройшов у 2023 році. Як зазначають організатори, він запрошує глядачів у "безпрецедентну подорож до серця української душі та стійкості".

"Це набагато більше, ніж театральний фестиваль. Це інтенсивне та автентичне занурення в українську драматургію, зустріч культур, обмін, що приносить надію та стійкість, а також жест солідарності, що підкреслює силу мистецтва об'єднувати", — пише на сайті.

Окрім цього, директор і засновник Театру дю Солей Аріан Мнушкін зазначає:

"Я відчуваю, що російське вторгнення, путінська агресія — це також і культурна агресія. Вона спрямована на Україну, керуючись якоюсь збоченою фантазією. Насправді ж він нападає на Європу".

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

Топ дня

Вибір редакції

На початок