На виставці "Марія Примаченко. Невідоме" в Національному музеї декоративного мистецтва вперше показали 60 раніше невідомих робіт мисткині.
Про це повідомляє у Facebook Національний музей декоративного мистецтва.
Ці 60 робіт — із раннього періоду творчості Примаченко. Дослідниця творчості художниці Олена Шестакова розповіла, що твори належать до періоду 1935–1938 років, коли Марія Примаченко навчалась у Школі народних майстрів народного мистецтва та працювала в Експериментальних майстернях при Київському музеї українського мистецтва. Роботи виконані в техніці акварелі, пізніше — гуаші.
Також представили віртуальну галерею, яка доступна в музеї за допомогою окулярів віртуальної реальності: до перегляду доступні 72 роботи з двох альбомів мисткині 1940-х років. Їх можна розглядати в дрібних деталях та взаємодіяти з керамічними творами Примаченко, торкатися і переміщати їх.
Проєкт реалізували завдяки оцифруванню експонатів, що робили впродовж пів року. А кошти виділив Французький інститут в Україні.
Крім того, на відкритті виставки була правнучка мисткині Анастасія Примаченко.
Про Марію Примаченко та її творчість
Українська народна художниця не мала художньої освіти та творила в жанрі наївного мистецтва. Все життя вона прожила в Болотні Київської області. Примаченко є авторкою понад 800 картин, вона зображала антивоєнні мотиви, в її роботах є відгомін Чорнобильської катастрофи, міфічні звірі та різнобарвні орнаменти.
Історико-краєзнавчий музей в Іванкові, де зберігалися роботи Примаченко, на початку 2022 року потрапив в окупацію, а музейні експонати не були завчасно евакуйовані. Музей згорів, картини вважали втраченими. Однак музейний охоронець і дружина дістали з будівлі понад 20 робіт мисткині та переховали їх, зберігши полотна.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]