Виставку Марії Примаченко в Музеї сучасного мистецтва у Варшаві відвідало 33 333 глядачі

Виставку Марії Примаченко в Музеї сучасного мистецтва у Варшаві відвідало 33 333 глядачі

Ексклюзивно
Виставка Марії Примаченко одна з найвідвідуваніших виставок в польському музеї
Марія Примаченко. Фото: Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

У Музеї сучасного мистецтва Варшави на Віслі завершилась виставка "Тигр у саду. Мистецтво Марії Примаченко", що тривала з 22 березня до 14 липня. Її подивилося 33 333 глядачі — так виставка стала одним із найбільш популярних проєктів музею.

Про це для Суспільне Культура повідомили у Музеї сучасного мистецтва в Варшаві.

Виставка стала останньою для Музею сучасного мистецтва на локації на Віслі. Після її закриття інституція переїжджає у своє основне місце перебування у центрі Варшави на вулиці Маршалковській (на місці старого ринку).

На виставку "Тигр у саду. Мистецтво Марії Примаченко" відібрали близько 90 робіт української художниці періоду 1982–1994 років. За час, коли виставка тривала, її відвідало 33 333 відвідувачі.

З 15 червня до 14 липня гіди музею проводили екскурсії англійською та українською мовами, а також діяла публічна програма, співкурована Будинком солідарності "Соняшник".

Крім того, 22 червня в межах виставки відбувся перформанс мисткинь "Тигри в саду. INTEGRATION LAB" — спільний проєкт галереї "Артсвіт" з Дніпра та Будинку солідарності "Соняшник".

Музей на Віслі було створено як тимчасовий простір із розбірних конструкцій у 2017 році біля ріки Вісла, поблизу бібліотеки Варшавського університету та Центру науки "Коперник". Він став на сім років виставковим простором Музею сучасного мистецтва у Варшаві.

Тимчасовий простір на Віслі не будуть розбирати, в ньому також проходитимуть культурні заходи.

Підтримка України

Музей неодноразово додавав роботи українських митців у свій простір. Однією з перших реакцій команди закладу став переклад усіх текстів експозиційних залів на третю мову — українську. Так, усі назви, описи робіт та пояснювальні тексти надрукували польською, англійською та українською мовами.

Крім того, музей став однією з локацій для Київської бієнале. Саме тут відбулася конференція "Форум музеїв", на якій порушували теми, зокрема, зруйнованої української спадщини.

Серед планів на майбутнє музей називає співпрацю з митцем Нікітою Каданом, який розпочне роботу над новою скульптурою у Парку скульптур на Брудно. Робота стане частиною колекції Музею сучасного мистецтва у Варшаві, але буде представлена у публічному просторі.

Про Марію Примаченко та її творчість

Українська народна художниця не мала художньої освіти та творила в жанрі наївного мистецтва. Все життя вона прожила в Болотні Київської області. Примаченко є авторкою понад 800 картин, вона зображала антивоєнні мотиви, в її роботах є відгомін Чорнобильської катастрофи, міфічні звірі та різнобарвні орнаменти.

Історико-краєзнавчий музей в Іванкові, де зберігалися роботи Примаченко, на початку 2022 року потрапив в окупацію, а музейні експонати не були завчасно евакуйовані. Музей згорів, картини вважали втраченими. Однак музейний охоронець і дружина дістали з будівлі понад 20 робіт мисткині та переховали їх, зберігши полотна.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок