"Лютий" альбом від Badwor7h, екзистенційний мініальбом The Unsleeping, нові треки від Si Process та sucilna_nevdacha.exe, трохи джазу та крихта сатанізму — слухаємо кращу музику, яка вийшла цього тижня у добірці проєкту Artилерія.
Badwor7h — HDpi*doRezka (LP)
Після мініальбомів та колаб з українськими артистами (DOROFEEVA, jockii druce, Renie Cares, The Curly, Богдан Купер) Дмитро Badwor7h врешті викладається на свої 150% у дебютному альбомі. HDPi*dorezka — жива, наповнена, по хорошому крейзі робота, яка наочно показує Badwor7h вже не як перспективного електронного артиста, а як того, хто розуміє і знає ціну собі та своїм скілам.
У HDPi*dorezka є як сольні треки, так і колаби з українськими та закордонними продюсерами: Sage D., SVZZ, Kørper. Трохи більше про Badwor7h можете дізнатися з архівного випуску проєкту Artилерія.
Sick Solution — Hardcore Yakuza (LP)
Представники так званої "вінницької школи хардкору" випустили свій дебютний альбом Hardcore Yakuza, сповнений відсиланнями до японської культури, смертю, біблійними та сатанинськими символами.
За задумом, головний герой протягом всього альбому шукає іншого способу існування, а пісні символізують конкретний смертний гріх: марнослав'я ("Якудза"), хіть (Rae Lil Black (666), погорда (Sickies), жадібність ("Шакал"), гнів ("Сколопендра"), ненажерливість ("Трунар (Госпел)"). Наприкінці релізу герой помирає, а слухачу дають право на власне трактування: чи була ця смерть трагічною?
Hardcore Yakuza робили 8 місяців, а на початку 2025 року альбом планують видати на вінілових платівках у двох кольорах.
Maryan Karpinskyi Experience — Zolotyi Karp (LP)
Інструментальний імпровізаційний реліз проєкту Мар'яна Карпінського, до складу якого входять басист Стас Дяченко, ударник Міша Галактионов (MC Реп), трубач Дмитро Кришталь та піаніст Денис Архаров. "Zolotyi Karp" — це робота, головним поштовхом якої стали події повномасштабного вторгнення. Тоді у пошуках сенсу життя та своєї ролі Мар'ян зрозумів, що хоче бути кращим музикантом, ніж був учора.
Альбом складається з шести треків, які розповідають про життєвий досвід, усвідомлення того, що таке культура та як на нас впливають традиції виховання, про прийняття реальності та разом з тим дозвіл собі мріяти.
The Unsleeping — Пиріжок з любов'ю, злістю (EP)
The Unsleeping об'єднали свої три попередні релізи, додали нову пісню та видали мініальбом про чотири фази психоемоційного стану в теперішніх реаліях. Так "Жити" символізує реалізм, "Холодно" — пошук комфорту, "Не сплю" — "попайку", а новий сингл "Переживу" — стоїцизм з нотами самоіронії.
До треку "Переживу" також вийшов іронічний кліп, який підкреслює рутинність життя та однаковість днів твого існування. "Обличчя дивиться у власні очі лише зранку, поки чистить зуби перед дзеркалом, при цьому ще й плює у власне відображення, — описують "Переживу" The Unsleeping, — Приспів — це хибно обнадійлива мантра та самоіронія. Ти все переживеш, але хіба можна назвати таке існування життям?"
19.99 — Мине (EP)
Із альтернативними рокерами "19.99" ми вже знайомили вас цього тижня у публікації про Fusion Goes Rock, де гурт представить свій дебютний мініальбом. "Мине" містить чотири треки, які рефлексують на події війни, страху, самотності та любові, а над мініальбомом гурт працював останніх півроку.
Мініальбом є частиною майбутнього повноформатного релізу "19.99", який планують видати у 2025 році.
"Музика, до якої йшов з 7 років. Радий грати те, що подобається, радий, що вдалося весь свій досвід — і музичний і життєвий — направити в цей і наступні альбоми", — коментує учасник гурту Микита Ковтуненко.
Sucilna_nevdacha.exe — Літо
Надія Печуркіна випускає свій перший реліз із січня, який надалі вплететься в мініальбом. У треці "Літо" Надя сховала спогади та надії на те, що в дійсності неможливо. Саундпродюсером треку вже традиційно виступив Максим Тощо, а кліп зняла Марго Шаткіна.
”«Літо» — це як перші секунди після сну, коли ще не розумієш, що відбувається, але щойно приходить усвідомлення, серце стискається. Це як зависнути у повітрі на американських гірках, саме та секунда коли все всередині піднімається, а тіло майже невагоме. І врешті – прийняття" — коментує реліз sucilna_nevdacha.exe.
Headachee — В колесі
Новий трек headache окреслюють "поп-шугейзом", і у ньому вони звертаються до себе, а заразом і до всіх слухачів. “Пісня, мабуть, на цю мить, найсумніша з усіх, які в нас були, бо правдива і актуальна, чіпляється до повсякденних тем, через які, на жаль, проходимо всі ми в певному віці. Все змінюється, а ми ніяк не можемо цьому посприяти. Нам залишається знаходити відраду в якомусь занятті чи людях, які нас оточують і щось нам дають, але це щось також рано чи пізно піде.” — каже солістка Крістіна.
SI Process — Alive
"Ранкова брейкбіт-афірмація. Жива. Живий. Живі", — так описує свій новий реліз Si Process. Трек "Alive" — про сучасні "90-ті", присмак яких відчувається просто зараз.
"Сьогодні ми як ніколи поруч зі смертю і цей момент перетворив буденність на справжній концентрат цінності життя. Здається, зараз ми цінуємо його так, як ніхто інший. Тут і зараз. Іншого не існує. Головне тільки вижити", — коментує Si Process.
Kyrylich, Ivan Korniienko — Another World
Ще один реліз від резидента Fusion та мультиінструменталіста Кирила Черкашина, створений у співпраці з барабанщиком Іваном Корнієнком, учасником гурту Mine.
"Another World" — інструментально-електронний трек, що протиставляє мирному спокійному життю жостоку реальність. Трек чудово балансує на контрасті ніжного та агресивного і це протиставлення чіпко в'їдається в голову і вимагає повторного прослуховування.
Kyrylich описує: "Світло і темрява сплітаються у повсякденності й так злагоджено звучать разом. «Another World» запрошує слухача замислитися про те, як збалансувати ці полярні світи".
Blooms Corda — Слоу Моушн
Blooms Corda зняли кліп про ідеальну неділю на один з треків свого альбому "Дощ іде, а сонце світить". У головній ролі знялася Оля Духота — поетка, блогерка, вчителька та засновниця ne.kulturni, а також кішка Айріс. Зняла кліп режисерка Мар'яна Роговська та La Petite Production.
"Ми не дуже любимо кліпи, в яких буквально ілюструється текст пісні, тому кліп «Слоу моушн» зображає дещо інакшу грань свого настрою, не таку, яка б могла виникнути при першому прослуховуванні, — ділиться Данило Галико, — Це один з наймрійливіших треків у альбомі, який відсилає нас до безтурботних часів чи то в минулому, чи то в майбутньому, але хотілося б, щоб на якийсь момент він дарував нам ці моменти в теперішньому".
Love, Mary — Отруйний плід любові
Love, Mary продовжує співати про токсичні стосунки, і новий трек оспівує кохання, приречене на провал, у якому партнери здатні лише псувати життя одне одному.
“Я сама не раз бувала у подібних ситуаціях, після яких страждала і писала пісні, хоча з самого початку розуміла, що нічого хорошого з таких стосунків не вийде. У своєму новому релізі я співаю про те кохання, яке керується виключно серцем, розум відходить десь на інший план” — додає Love, Mary.
Апатія — Хто тебе любив
"Апатія" випускають чергову пісню про тінейджерський деструктив, замкненість та невміння говорити про свої емоції. "Замість того, щоб ділитись з кимось, ліричний герой обирає залишити свої проблеми при собі, боячись нанести людям навколо той біль, який відчуває сам»",— розповідає про трек фронтмен Данило Пець.
Zbaraski — Doshch
Наприкінці жовтня Zbaraski планує видати EP Terpke, а новий сингл Doshch заглиблює слухача в осінню тугу.
"Doshch відображає моменти з минулого і дякує за стосунки, що вже завершились, але залишили свій слід. Ліричний герой висловлює вдячність за час, проведений разом, і ті уроки, які вони винесли з цих відносин", — описує Zbaraski. Офіційний візуалайзер до пісні зображає архівні кадри танцю батьків Івана.
badactress — Голод
Після альбому "Легкий спосіб кинути хлопця" badactress описує ще одну стадію, яка наступає після розставання — це тактильний голод за колишнім:
"Неймовірна жага до дотиків, обіймів, поцілунків та інших подібних взаємодій, яка наступає через певний час після розлучення і схожа на наркотичну «ломку». Не думайте хтиво — трек «ГОЛОД» в першу чергу про бажання звичайного людського тепла". Саундпродюсингом треку вже традиційно займався Krechet.
NevertheLes — Не така
Електронний проєкт Леся Якимчука NevertheLes поєднує імпровізацію, фанк та тріп-хоп у іронічному поєднанні. Трек "Не така" возвеличує красу людини, яка завжди в очах того, хто її бачить. "Ця композиція закликає слухачів приймати свою індивідуальність, бути безстрашною у своїй унікальності, незалежно від обставин,” — ділиться NevertheLes.
Alexjazz, Колос — Не збагнув
Alexjazz знову береться за вірші Василя Стуса і цього разу об'єднується для спільного треку з Колосом з гурту "Фіолет".
“За основу пісні взято два вірші Василя Стуса, один з яких був написаний в концтаборі та чудом потрапив на волю через листи до дружини та був виданий вже після смерті поета. Важко уявити, яка кількість творів була знищена режимом", — коментує Alexjazz.
Ingret — Зорі
У новому треці Ingret намагається вкласти меседжі віри в себе, внутрішню мотивацію та поширити це на свого слухача. Аранжуванням треку займався учасник гурту The Epephants Дмитро Циганенко.
"Це гімн віри в себе, навіть коли здається, що навколо одні лише випробування. Образ зоряного неба стає символом надії та сили, яка завжди поруч, коли прикладаєш до неї свої долоні", — описує Ingret.
Burned Time Machine, Саша Копачевська — Байдужість (Reimagined)
У другу річницю головного хіта Burned Time Machine вони випускають ремейк треку разом із фронтвумен гурту "діти інженерів" Сашею Копачевською. Ця версія звучить, як саундтрек до фільму, вона дещо сповільнена та більш епічна. Саша у треці вплітається органічно, а переосмислення "Байдужості" звучить цікаво.
Priana — Мить (lounge version)
Пропонуємо вам відволіктися і послухати щось зрозуміле, тепле і приємне. Співачка Priana випустила нову версію пісні "Мить", виданої в 2022 році, у лаунж-звучанні.
“Згадайте найщасливішу мить свого життя і розчиніться в ній повністю під цю пісню, — радить Priana, — І пам’ятайте, щоікожна мить особлива по-своєму, тож цінуйте моменти, які роблять вас щасливими, адже саме їх хочеться розтягнути назавжди".
Слухайте добірку кращої музики тижня в плейлисті "Artилерії" в Spotify:
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]