У листопаді 2024 року видавництво Routledge представить книгу Art in Ukraine Between Identity Construction and Anti-Colonial Resistance ("Мистецтво в Україні між конструюванням ідентичності та антиколоніальним спротивом"). У виданні висвітлено розвиток українського мистецтва з 2004 року, починаючи від Помаранчевої революції, Революції Гідності 2013–2014 років і до сучасної війни Росії проти України.
Про це повідомляє редакторка книги Світлана Бєдарєва.
Передмову до книжки написав Віталій Чернецький, а для обкладинки використано роботу української художниці Катерини Лисовенко.
У книзі три розділи: "Солідарність", "Ідентичність" та "Деколоніальність", у яких досліджують ключові теми розвитку українського мистецтва в контексті історичних, політичних і культурних подій.
Серед авторів книги: Ксенія Нуріл, Ася Баздирєва, Джессіка Зиховіч, Олександра Осадча, Аліса Ложкіна, Єва Сулек, Катерина Філюк, Ілля Левченко, Катерина Ботанова та Світлана Бєдарєва.
Основна ідея книги
Автори книги досліджують, як мистецькі практики в Україні впливали на формування ідентичності, розвиток партисипативної демократії та антиколоніальні рухи в контексті боротьби за свободу і незалежність. Автори аналізують процес деконструкції пострадянської візуальності, уявлення про насильство у війні Росії проти України, а також мистецтво як інструмент громадянського спротиву та побудови ідентичності.
Це дослідження стане важливою літературою для вчених, які працюють у галузі історії мистецтва, культурології, східноєвропейських, постколоніальних та деколоніальних студій.
Публікацію підтримала SHERA (Society of Historians of East European, Eurasian & Russian Art & Architecture) через грант на публікацію.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]