Британське видавництво відкрило передзамовлення на книгу про сучасне українське мистецтво

Британське видавництво відкрило передзамовлення на книгу про сучасне українське мистецтво

Британське видавництво публікує книгу про сучасне українське мистецтво
Обкладинка книжки Art in Ukraine Between Identity Construction and Anti-Colonial Resistance, 2024. Routledge

У листопаді 2024 року видавництво Routledge представить книгу Art in Ukraine Between Identity Construction and Anti-Colonial Resistance ("Мистецтво в Україні між конструюванням ідентичності та антиколоніальним спротивом"). У виданні висвітлено розвиток українського мистецтва з 2004 року, починаючи від Помаранчевої революції, Революції Гідності 2013–2014 років і до сучасної війни Росії проти України.

Про це повідомляє редакторка книги Світлана Бєдарєва.

Передмову до книжки написав Віталій Чернецький, а для обкладинки використано роботу української художниці Катерини Лисовенко.

У книзі три розділи: "Солідарність", "Ідентичність" та "Деколоніальність", у яких досліджують ключові теми розвитку українського мистецтва в контексті історичних, політичних і культурних подій.

Серед авторів книги: Ксенія Нуріл, Ася Баздирєва, Джессіка Зиховіч, Олександра Осадча, Аліса Ложкіна, Єва Сулек, Катерина Філюк, Ілля Левченко, Катерина Ботанова та Світлана Бєдарєва.

Британське видавництво оголосило передзамовлення на книгу про сучасне українське мистецтво
Обкладинка книжки Art in Ukraine Between Identity Construction and Anti-Colonial Resistance, 2024. Routledge

Основна ідея книги

Автори книги досліджують, як мистецькі практики в Україні впливали на формування ідентичності, розвиток партисипативної демократії та антиколоніальні рухи в контексті боротьби за свободу і незалежність. Автори аналізують процес деконструкції пострадянської візуальності, уявлення про насильство у війні Росії проти України, а також мистецтво як інструмент громадянського спротиву та побудови ідентичності.

Це дослідження стане важливою літературою для вчених, які працюють у галузі історії мистецтва, культурології, східноєвропейських, постколоніальних та деколоніальних студій.

Публікацію підтримала SHERA (Society of Historians of East European, Eurasian & Russian Art & Architecture) через грант на публікацію.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок